Anasayfa » Haberler » Yeşil Kampüs, Yeşil Bursa

Ağaçlar Çoğalsın Bursa Nefes Alsın

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ), Kestel Kampüs alanında geleneksel olarak gerçekleştirdiği ağaç dikme etkinliğini bu sene de devam ettirdi.

Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Genel Sekreter Prof. Dr. Sami İmamoğlu, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Kurt ve Orman Fakültesi öğretim üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşen etkinlikte öğrenciler yeni kampüs alanını yeşillendirmenin heyecanıyla fidanları toprakla buluşturdu.

BTÜ Orman Fakültesi’nin organizasyonu ile gerçekleşen etkinlikte Kestel Belediye Başkanı Acar, “Sayın Rektörüm, Değerli Hocalarım, öncelikle hepinize hoş geldiniz diyorum. İlçe Belediye Başkanı olarak Orman Haftası münasebetiyle her gün bir program düzenliyoruz. Bugün de Bursa Teknik Üniversitesi Rektör’ümüz, hocalarımız ve öğrenci kardeşlerimizle burada bir ağaç dikim programı düzenlemekteyiz. İnşallah bu programı seneye daha büyük bir topluluk ile daha büyük alanlarda yapacağız. Bu vesileyle bu bölgede ufak da olsa ileriye dönük bir çalışmayı da başlatmış oluyoruz. Önümüzdeki yıla kadar buraya sahip çıkacağız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum ve hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek görüşlerini ifade etti.

Ağaçlandırma programından memnuniyet duyduğunu belirten Rektör Karademir, “Bursa Teknik Üniversitesi, bu dikilen fidanlar gibi öğrencilerini yetiştirecek ve bu ağaçlar gibi kök salıp güçlü bir şekilde büyümeye devam edecektir. Günümüz teknolojisine uygun, kültür ve tarihini yansıtan bir bilim yuvası olarak Kestel Çataltepe’de yükselen bir değer haline gelecektir. BTÜ olarak önce Bursa’mıza sonra bölgemize ve ülkemize katkı sağlamak için çalışıyoruz. Bunun için de yerel dinamiklerle etkin bir iletişim içerisindeyiz. Yakın zamanda üniversitemizin kampüs inşaat tanıtımını yaptığımızda da destek ve katkılarınızı bekliyoruz. Bu güzel ve faydalı program için bize bu ortamı hazırlayan Sayın Başkan’ımıza, katılımlarından dolayı hocalarımıza ve değerli öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” diyerek görüşlerini bildirdi.