Anasayfa » Haberler » BTÜ Bursa Eğitim Fuarında Ziyaretçileri İle Buluştu

BTÜ Bursa Eğitim Fuarında Ziyaretçileri İle Buluştu

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ), 22-27 Mart 2016 tarihleri arasında TÜYAP Bursa Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 12. Bursa Eğitim Fuarı’nda ziyaretçileri ile buluştu.

Son dönemde artan terör saldırıları nedeniyle katılımcı, kurum temsilcileri ve ziyaretçilere yönelik yüksek güvenlik önlemleri alınarak gerçekleştirilen fuarın, özellikle hafta içi günlerinde ziyaretçi sayısının önceki yıllara oranla oldukça düşük olduğu gözlendi.

BTÜ, 2010 yılındaki kuruluşundan itibaren sürekli katılım gösterdiği Bursa Eğitim Fuarı’nda bu yıl 3. Salondaki tanıtım standında ziyaretçileri ile bir araya geldi. Ağırlıklı olarak lisans, yüksek lisans ve dikey geçiş aday öğrencilerinin bilgi almak üzere ziyaret ettiği BTÜ standında, lise öğretmen ve idarecileri başta olmak üzere tüm Bursa halkına üniversite ve bölümleri tanıtılarak, katalog ve broşür dağıtımı geçekleştirildi.

Geçtiğimiz senelerden farklı olarak BTÜ standında bu yıl, şehrin önde gelen sanayi kuruluşlarının temsilcilerine üniversitenin laboratuvar ve test-analiz imkânları konusunda da bilgi aktarımı yapıldı. Bursa Tv temsilcileri ile Eğitim-Bir-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı İlyas Kaya, Başkan Yardımcısı Rasim Kaderli, Fatih Polat ve İsmail Hakkı Temizkök de (UÜ Rektör Danışmanı) BTÜ tanıtım standı ziyaretçileri arasında yer aldılar.