Anasayfa » Haberler » BTÜ 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Andı

BTÜ 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Andı

Bursa Teknik Üniversitesi’nde (BTÜ) Çanakkale Şehitleri için anma töreni düzenlendi. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen törende Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıldönümü anılırken katılımcı öğrenci ve personele Çanakkale savaşında askerlerimizin yediği buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmekten oluşan yemek menüsü ikram edildi.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur yaptığı açılış konuşmasında Çanakkale’de kahraman askerlerimizin çok zor şartlarda birlik ve beraberlik örneği göstererek savaştıklarını belirterek günümüzde bizlerin de bu ruhla çalışmamız gerektiğini dile getirdi. Açılış konuşması sonrasında Fen Bilimleri Enstitüsü Sekreteri Recep Etyemez tarafından Çanakkale’de şehit olan tüm vatan evlatları ve vefakâr anneleri için yaptırılan duaya etkinliğe katılan tüm öğrenci ve personel de eşlik etti.

Anma etkinliği kapsamında BTÜ Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğrencisi Yusuf Tepe tarafından okunan “Çanakkale Şehitleri” şiiri ve sonrasında Çanakkale türküleri sırasında tüm salonda duygusal anlar yaşandığı gözlendi. Anma programını takiben ikram edilen buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmekten oluşan yemeği yiyen öğrenciler Çanakkale savaşının zor şartlarını daha yoğun idrak ettiklerini dile getirdiler.