Anasayfa » Haberler » BTÜ Öğrencilerine ABD’de Yükseköğrenim Fırsatları Konferansı

BTÜ Öğrencilerine ABD’de Yükseköğrenim Fırsatları Konferansı

Bursa Teknik Üniversitesi’nde (BTÜ) Amerika Birleşik Devletlerinde Yükseköğrenim Fırsatları konferansı düzenlendi. BTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu ve Dış İlişkiler Ofisi işbirliği ile düzenlenen konferansta öğrencilere Amerika Birleşik Devletlerinde alabilecekleri lisans ve lisansüstü eğitim ve vize çeşitleri konularında bilgiler aktarıldı.

Amerikadan Southern University ile yaptığı protokol ile 2015-2016 akademik yılından itibaren Makine Mühendisliği Uluslararası Ortak Lisans Programını devreye sokan Bursa Teknik Üniversitesi, yurt dışı eğitim olanaklarından faydalanabilmeleri için öğrencilerine yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen konferansta Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter, Basın ve Kültür Konsolosu Jeff Anderson ve Vize Konsolosu Tobin Nelson tarafından aktarılan bilgileri öğrenciler ilgiyle takip etti.

Konferans Başkonsolos Charles F. Hunter tarafından yapılan genel bir bilgilendirme konuşması ile başladı. Sonrasında Basın ve Kültür Konsolosu Jeff Anderson Amerikada eğitim ve öğrenci değişim porgramları ile ilgili bilgiler aktardı. Vize Konsolosu Tobin Nelson ise ABD’nin uyguladığı vize çeşitleri ve vize alabilmek için gereken şartlar hakkında bilgi verdikten sonra soru-cevap kısmına geçildi.

BTÜ öğrencilerinden gelen vize alım kolaylıkları, öğrenci değişim programları, green-card, Amerikadaki sosyo-kültürel şartlar, Amerikan firmalarında staj olanakları gibi birçok soruya içtenlikle cevap veren konsolosluk yetkilileri konferans sonunda öğrencilerle fotoğraf çektirdiler. Etkinlik sonunda Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Murat Bayrak tarafından Başkonsolos Charles F. Hunter’a plaket ve hediye takdim edildi.