Anasayfa » Haberler » BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’den Kestel’de Seri Ziyaretler

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’den Kestel’de Seri Ziyaretler

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir üniversitenin kampüs alanı çalışmaları kapsamında Kestel İlçesindeki kurumlara yaptığı seri ziyaretlerine devam ediyor.

Kestel Kaymakamı Ziya Polat’ı makamında ziyaret eden Rektör Karademir, BTÜ’nün hazırlıkları hakkında bilgi verirken ilçede sürdürülen çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Kaymakam Ziya Polat, Bursa Teknik Üniversitesi kampüsünün ilçede kurulacak olmasının Kestel’in gelecek vizyonu açısından oldukça önemli olduğunu ve İlçenin tüm kurumları olarak bu bilinçle çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.

Görüşme sonrasında ilçedeki temaslarını sürdüren Rektör Karademir, Kestel Kaymakamı Ziya Polat eşliğinde sırasıyla İlçe Emniyet Müdürü Bekir Yavaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen, İlçe Müftüsü Mustafa Mesten ve son olarak Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’ı makamında ziyaret etti.

Kestel Belediye Başkanı Yener Acar yaptığı açıklamada Bursa Teknik Üniversitesi kampüsü için Üniversite bağlantı yolu konusunda hazırlıklara başlandığını, kısa süre içerisinde çalışmaların tamamlanarak 20 metrelik yolun hizmete açılmasının hedeflendiğini belirtti.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir; “Gerçekleştirdiğimiz tüm görüşmeler Üniversitemiz ve İlçe kurumları arasında koordinasyonun uyumlu şekilde sürdürüldüğünün güçlü bir göstergesidir. Ortak çalışmalarımızı bundan sonrada artan bir ivmeyle sürdüreceğiz.” diyerek görüşlerini dile getirdi.