Anasayfa » Haberler » Yeşilay Haftası BTÜ’nün Katkılarıyla Başladı

Yeşilay Haftası BTÜ’nün Katkılarıyla Başladı

Yeşilay Haftası kapsamındaki Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) etkinliğinde bağımlılığa karşı 300 bisikletli pedal çevirdi.

Yeşilay Haftası kapsamında, insanları sağlıklı bir yaşama teşvik etmek ve bağımlılıklara dikkat çekmek için 300 bisikletli 6 Mart Pazar Günü pedal çevirdi. Şehreküstü Meydanı'ndaki Yeşilay çadırının önünden BTÜ Genç Yeşilay Topluluğu Başkanı Eyüp Fırat Alkan’ın okuduğu basın bildirisi ile başlayan bisiklet turu, Altıparmak Caddesi, Çekirge Caddesi, Doburca Caddesi, Lefkoşe Caddesi, İzmir Caddesi, FSM Bulvarı, Nilüfer Hatun Caddesi ve Muammer Aksoy Caddelerinden oluşan toplam 22 km’lik rotayı takip ederek Özlüce Yüzme Havuzu'nda son buldu. Etkinlik sonunda bisikletliler ikramlar eşliğinde yorgunluk atarken, turu tamamlayanlar arasından bir kişiye çekiliş ile bisiklet hediye edildi. Tura katılan gencinden yaşlısına 300 kişi güzel havanın da tadını çıkarttı. Bisikletiyle tura gelen bir vatandaş da 10 gün önce sigarayı bıraktığını söyleyerek, etkinliğin kendisi için daha anlamlı olduğunu ifade etti. Etkinliğin diğer bir amacı ise insanları teknoloji bağımlılığından kurtararak spor yapmaya teşvik etmek olduğu belirtildi.

Turu tamamlayanlar arasında bulunan BTÜ Genç Yeşilay Topluluğu Danışmanı Doç.Dr. Hasan Basri Koçer, Yeşilay Bursa Şubesi Başkanı Dr. Serhat Yamalı ile benzer etkinliklerin Üniversitemiz bünyesinde yapılmasının gençler için çok önemli olduğunu vurgulayarak, Bursa Bisikletliler Derneği’nin de katkıları ile 152 Evler Kampüsünden Kestel Kampüs alanına bisiklet etkinliği düzenlenmesi talebini iletti.