Anasayfa » Haberler » BTÜ - Kestel Buluşması

BTÜ - Kestel Buluşması

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir Kestel İlçesi mülki ve idari amirleri ile bir araya geldi. BTÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Sami İmamoğlu’nun da katıldığı görüşmede, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Kestel Kaymakamı Ziya Polat, Kestel İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Baytaş ve Kestel İlçe Emniyet Müdürü Bekir Yavaş yer aldılar.

Ana gündem maddesi BTÜ’nün Kestel’de kurulacak kampüsü olan görüşme, ilçede yapılan incelemeler sonrasında Kestel İlçe Jandarma Komutanlığı’nda sürdürüldü. Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşme sonrasında bir açıklama yapan BTÜ Rektörü Prof Dr. Arif Karademir; “Kampüs çalışmaları konusunda, güçlü bir sinerji ile koordinasyon sağlamış bulunuyoruz. Yoğun çalışmalarımız bundan böyle de artarak devam edecek.” diyerek görüşlerini dile getirdi.

Kestel Kaymakamı Ziya Polat ise “İlçemiz tüm kurumları ile BTÜ’nün kampüs çalışmalarına odaklanmış durumda, yöneticiler olarak bizler de üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” ifadelerinde bulundu.

Kestel Belediye Başkanı Yener Acar da BTÜ ile koordineli çalıştıklarını ifade ederek “Gerek öğrenci yurtları gerekse sosyal alanlar konusunda ilçemizde şimdiden planlamalar yapılmakta. İnşaat çalışmalarının da kısa sürede başlayacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.