Anasayfa » Haberler » Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı’ndan BTÜ’ye Ziyaret

Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı’ndan BTÜ’ye Ziyaret

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Vargün ile Çevre ve Şehircilik Bursa İl Müdürü Eyüp Gül, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i ziyaret ettiler.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, Bursa’nın Teknik bir üniversite ile yükseköğretim alanında daha da güçlü bir şehir konumuna geldiğini belirten Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Vargün; “Bursa Teknik Üniversitesi’nin gelişim sürecini İl Müdürlüğümüz vasıtasıyla yakından ve beğenerek takip etmekteyiz. Şehircilik, altyapı, kentsel dönüşüm ve çevre alanlarında gerek bilimsel çalışmalar gerekse yetiştireceğiniz mühendislerle önce Bursaya ardından ülkemiz kalkınmasına en kısa sürede büyük katkılar koyacağınıza inanıyorum” şeklinde konuştu. Vargün, BTÜ’nün ana yerleşke çalışmaları konusunda ‘Yeşil Kampüs’ duyumları aldıklarını, bundan memnuniyet duyduklarını ve desteğe açık olduklarını da sözlerine ekledi.

Rektör Prof. Dr. Arif Karademir BTÜ’nün Kestel Kampüsü ile ilgili bilgilendirme yaparak; “Osmanlı’nın kurulduğu bu toprakların tarihi geçmişine uygun, mimari gelenekleri yansıtabilecek, Bursa’nın doğasına yakışacak yeşil temalı örnek bir kampüs inşa etmek için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Şehrimizdeki tüm paydaşlarımızla uyumlu bir hazırlık ve planlama sürecinin sonuna geldik. En kısa sürede altyapı ve inşa aşamasına geçmiş olacağız” dedi. Rektör Karademir BTÜ’nün akademik yapısı hakkında da açıklamalarda bulunarak “İnşaat Mühendisliği Bölümü, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, Çevre Mühendisliği Bölümü ve ilgili diğer tüm akademisyenlerimiz ile gerek Bakanlığınız gerekse Bursa İl Müdürlüğünüz ile ortak proje çalışmaları yapmaya hazırız.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.