Anasayfa » Haberler » EURIE Avrasya Uluslararası Yükseköğretim Zirvesi İstanbul’da Başladı

EURIE Avrasya Uluslararası Yükseköğretim Zirvesi İstanbul’da Başladı

EURIE Avrasya Uluslararası Yükseköğretim Zirvesi açılışı İstanbul Haliç Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Organizasyonu Avrasya Üniversiteler Birliği (EURAS) öncülüğünde, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) koordinasyonu ile gerçekleşen Avrasya Uluslararası Yükseköğretim Zirvesi açılışına Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir de katıldı.

Dünyanın dördüncü büyük yükseköğretim etkinliği konumundaki zirve; fuar, eşzamanlı panel, seminer, yuvarlak masa toplantıları ile 17-19 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek. Avrasya Uluslararası Yükseköğretim Zirvesi ile Türkiye yükseköğretim sektörünü dünyaya tanıtmak, ülkemizi bu alanda uluslararası bir ‘cazibe merkezi’ haline getirmek amaçlanıyor.

Dünya çapında gerçekleştirilen yükseköğretim çalışmalarını İstanbul’a taşıyan ve bu kapsamdaki en büyük etkinliklerden biri olan zirvede, akademik işbirlikleri ile uluslararası öğrenci sayısının arttırılması ve yükseköğretim sektörünün küresel platformda hak ettiği seviyeye nasıl taşınabileceği gibi konular ele alınacak. Zirvenin konferans bölümlerinde ise yükseköğretim sektöründeki son gelişmeler, uluslararası eğitimle ilgili sorunlar ve çözüm önerileri ile deneyimler, paneller, seminerler ve yuvarlak masa toplantıları düzenlenecek. Dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen alanında uzman konuşmacılar, akademisyenler ve uluslararası eğitim derneği temsilcileri zirvede yer alacak. 

www.eurieeducationsummit.com