Anasayfa » Haberler » Bursa Teknik Üniversitesi ve BTSO’dan Ortak Çalışma Toplantısı

Bursa Teknik Üniversitesi ve BTSO’dan Ortak Çalışma Toplantısı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) 51. Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Çetinkaya; Komite Meclis Üyesi Gültekin Delen, komite üyesi Bestami Rıza Aray ve BTSO Sektörel İzleme ve Gelişim Müdürlüğü’nden Hakan Darılmazlar eşliğinde Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i makamında ziyaret ettiler. BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur, Doğa Bilimleri Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi (DBMMF) Dekanı Prof. Dr. Osman Kopmaz, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Kurt, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Nurettin Acır, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Deniz Uzunsoy ile Üniversite - Sanayi İşbirliği Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (BTÜ-ÜSİGEM) Müdürü Doç. Dr. Ece Ünür Yılmaz da BTÜ heyeti olarak ziyarette hazır bulundular.

BTSO olarak üniversite sanayi işbirliğine çok önem verdiklerini ifade eden Mehmet Çetinkaya; “Bu anlamda ortak birçok işler yapabileceğimiz dinamik bir üniversite olarak Bursa Teknik Üniversitesi’nin kısa sürede yakaladığı hızlı gelişmeden çok memnunuz.” dedi.

Konuklarına teşekkür eden ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Rektör Karademir; “Üniversite olarak, bölge sanayimiz ve paydaşlarımız için öncelikli olan alanlarda ve konularda yapılanmak, kuvvetlenmek ve gerçekten çözüm üreten dinamik bir yeni nesil üniversite olmak için ekip olarak çalışıyoruz. En önemli paydaşlarımızdan olan BTSO’nun, bir heyetinin ziyaretinden son derece memnunuz ve iletişimimizi daha da geliştirmek zorundayız.” dedi.

Görüşmelerin ikinci aşaması rektörlük salonunda üniversite tanıtım filminin izlenmesi ile devam etti. Daha sonra, BTÜ-ÜSİGEM Müdürü Doç. Dr. Ece Ünür Yılmaz, BTÜ’de akademik personel durumu, bölümler ve araştırma projeleri konusunda bilgilendirme sunumu yaptı. Üniversitede yapılan ve planlanan çalışmalar konusunda karşılıklı değerlendirmelerle beraber, yakın zamanda neler yapılabileceği konularında görüş alışverişi yapıldı.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ziyaret ve işbirliği taleplerinden dolayı komite başkanı Mehmet Çetinkaya ve BTSO heyetine teşekkür ederek, “Bursa Teknik Üniversitesi, akademik kadrosu, eğitimi, araştırma altyapısı, projeleri ile öncelikle Bursamızın hizmetindedir. BTSO olarak yapılan bu ziyaretin çok daha kuvvetli ve uzun soluklu çalışmalar için başlangıç olacağına inanıyorum.” dedi.