Anasayfa » Haberler » BTÜ’den Başkan Altepe’ye Hayırlı Olsun Ziyareti

BTÜ Rektörü Karademir’den Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye Ziyaret

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti. Yeni belediye binası başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Rektör Karademir’e, BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur, Genel Sekreter Prof. Dr. Sami İmamoğlu, Doğa Bilimleri Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Kopmaz ve Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Kurt eşlik ettiler.

Yeni Belediye Binasının hayırlı olması temennisiyle yapılan ziyarette, BTÜ’nün inşa edilecek kampüsü ve şehre katacağı değer üzerinde duruldu. Rektör Prof. Dr. Arif Karademir “Bursa Teknik Üniversitesi olarak öğretim üyelerimizin projeleri ve laboratuvarlarımızla Bursa sanayisine şimdiden katkılar koymaya başladık, inşa edilecek kampüsümüzle birlikte şehrin sadece doğu yakasına canlılık getirmekle kalmayıp Bursa markasına da değer katacağımıza inanıyoruz.” dedi. 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe Prof. Dr. Arif Karademir ve BTÜ heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek “Biz Bursa’nın marka değerini yükseltmek için hizmet veriyoruz, yerli tramvayı, yerli vagonları Bursa’da yaptık, yerli uçak için yine Bursa’yı üretim üssü yapma çalışmalarımız var. Savunma sanayiine yönelik diğer projelerimiz bunları takip edecek. Şehrimize katacağı değer bilinciyle Bursa Teknik Üniversitesi’ne de her türlü desteği vermeye hazırız.” diye konuştu.