Anasayfa » Haberler » ABD Basın Konsolosundan BTÜ’ye Ziyaret

ABD Basın Konsolosundan BTÜ’ye Ziyaret

Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosluğu’ndan Basın ve Kültür İşleri Konsolosu Jeffrey Jonathan Anderson, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Jeffrey Jonathan Anderson’a konsolosluk görevlilerinden Uzman Sevil Sezen eşlik ederken BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur, Orman Mühendisliği Bölüm Başkanı ve BTÜ Dış İlişkiler Ofisi Başkanı Prof. Dr. Abdullah Emin Akay, Dış İlişkiler Uzmanı Alev Cuydur, Yabancı Diller Yüksekokulu (YDYO) Müdürü Murat Bayrak, YDYO Müdür Yardımcıları Mustafa Çoban ve Özgür Şahan ile Amerikalı okutmanlar da BTÜ heyeti olarak hazır bulundular.

Bursa’nın güzide Üniversitesi BTÜ’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirten Konsolos Anderson; “Üniversitenizin gelişimini takdirle takip ediyoruz. Fullbright bursu ile üniversitenizde okutmanlık yapmakta olan arkadaşlarımız vasıtasıyla da İngilizce eğitimi konusunda eriştiğiniz üst seviyeden haberdarız. İngilizce hazırlık eğitimindeki kaliteniz ve özellikle eğitim kadronuzun üçte birlik kısmının yabancı uyruklu personelden oluşması takdir edilecek bir durum. Toplam 33 okutmanınızdan 11 tanesi dünyanın çeşitli ülkelerinden gelmiş ve birçok ülkede farklı kültürlere İngilizce öğretmiş profesyonel insanlar. Beş Amerikan vatandaşının da okutman kadronuzda olduğunu öğrenmek çok sevindirici” diyerek duygularını dile getirdi.  

ABD üniversiteleri ile BTÜ arasında işbirliklerinin arttırılması ve İngilizce eğitim müfredatının sürekli geliştirilmesine yönelik konuların ele alındığı görüşmede BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ise “Amerikan üniversiteleri ile mevcut işbirliği projelerimizi geliştirmek adına önemli bir görüşme gerçekleştirmiş olduk, bundan sonraki çalışmalarımızda bilgi birikimlerinden faydalanmaktan mutluluk duyacağız.” diyerek ziyaretlerinden dolayı Konsolos Anderson’a teşekkürlerini iletti.