Anasayfa » Haberler » BTÜ ve YTÜ’den Sürekli Eğitim’de Teknik İşbirliği

BTÜ ve YTÜ’den Sürekli Eğitim’de Teknik İşbirliği

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ), Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ile her iki üniversite bünyesindeki Sürekli Eğitim Merkezleri arasında işbirliğini amaçlayan protokol imzaladı. BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ve YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek tarafından imza altına alınan protokol, üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezleri bünyesinde yabancı dil, bilgisayar, mesleki eğitim ve sertifikalı eğitim programlarında ortak çalışmalar yapılmasını hedefliyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi heyetinin BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i makamında ziyaretinden sonra gerçekleşen protokol imza töreninde YTÜ’den Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Karataş, YTÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bülent Alcı ve Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İlyas İstif ile BTÜ’den Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur,  Doğa Bilimleri Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Kopmaz, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Kurt, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Nurettin Acır, BTÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Deniz Uzunsoy,  BTÜ Sanayi İşbirliği Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç.Dr. Ece Ünür Yılmaz ve çok sayıda öğretim üyesi hazır bulundu.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir Yıldırım Yerleşkesi Eğitim Binası’nda gerçekleşen protokol imza töreninde yaptığı konuşmasında; “Sanayi için katma değer üreten bir üniversite olmaya çalışıyoruz. Dinamik ve proje geleneğine sahip bir akademik kadromuz var. Yabancı üniversiteler ile uluslararası alanlarda yaptığımız protokollerle birlikte ülkemizden seçkin üniversitelerle de ortak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. YTÜ ile imzaladığımız bu protokol ile hem öğrencilerimize hem de tüm Bursa halkına yüksek seviyede teknik ve mesleki eğitim müjdesini vermenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Sürekli eğitimin önemine de vurgu yapan Prof. Dr. Karademir “Eğitim öğrencilik dönemi ile son bulmamalı, kişi kendini sürekli ve yaşam boyu geliştirmeli, bizler de BTÜ olarak bu noktada Sürekli Eğitim Merkezimiz ile tüm Bursalılara çeşitli eğitim programları ile destek olacağız.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ise; “Burada olmaktan çok mutluyuz, gördük ki BTÜ kısa sürede çok iyi bir gelişim göstermiş. Biz de YTÜ olarak 104 yıllık geçmişe sahip bir üniversiteyiz. Son yıllarda, girişimci üniversite, Ar-Ge üniversitesi, öğrenci odaklı üniversite olabilmek gibi hedeflerle gelişimimizi güçlendirdik. BTÜ ile her türlü işbirliğine açığız, bilgi birikimimizi ve deneyimlerimizi paylaşmaya hazırız.” sözleriyle üniversiteler arası işbirliği ve diyaloğun önemine vurgu yaptı.