Anasayfa » Haberler » Başarılı Takımlar, Rektör İle Buluştular

Başarılı Takımlar, Rektör İle Buluştular

Sakarya’da gerçekleştirilen Basketbol ile Tekirdağ’da tamamlanan Voleybol müsabakalarında başarı ile Bursa Teknik Üniversitesi’ni (BTÜ) temsil eden takımları, Rektör Prof. Dr. Arif Karademir düzenlenen törenle kabul etti.

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen turnuvalarda BTÜ’yü başarı ile temsil eden Basketbol ve Voleybol takımlarını Yıldırım Yerleşkesi Spor Salonunda düzenlenen tören ile BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir kabul etti.

Doğa Bilimleri Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi (DBMMF) Dekanı Prof. Dr. Osman Kopmaz, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Kurt, Öğretim üyeleri, İdareci ve öğrencilerin de hazır bulunduğu törende her iki takımın kaptanları birer konuşma yaptılar. Konuşmalarında Üniversitenin her alanda gösterdiği gelişme ile doğru orantılı bir başarı grafiği sergilediklerini ve yaptıkları her mücadelede Fair Play ruhunu ön planda tuttuklarını söylediler. Takımlarına üniversite yönetiminin büyük destek verdiğini ifade eden kaptanlar, Rektör Prof. Dr. Karademir ve üniversite yönetimine teşekkür ettiklerinin de altını çizdiler. Bu desteğin her geçen gün daha da artacağına inandıklarını belirten Voleybol ve Basketbol takımlarının kaptanları, müsabakaların sonucunda elde ettikleri Centilmenlik Kupası ile birlikte spora verdiği destek ve sahibi olduğu sporcu kimliğinden dolayı en sportmen Rektör ödülünü Prof. Dr. Arif Karademir’e takdim ettiler.

Rektör Prof. Dr. Arif Karademir ise törende yaptığı konuşmada, BTÜ Yerleşkelerindeki mevcut fiziki şartlar dâhilinde öğrencilere en iyi imkânları sağlamak gayretinde olduklarını belirterek, “Sportif alanda galip olmak ya da mağlup olmak çok önemli değil.  Asıl kazanım spor ahlakı ve kurumsal kimliğimize yakışır bir şekilde mücadele sergilemektir ”dedi.

Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanı ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Koordinatörü Okutman Canan Bastık da yaptığı konuşmada, çok amaçlı spor salonunun faaliyete geçmesi ile beraber masa tenisi, tenis, badminton, futbol, futsal, basketbol, voleybol ve oryantiring gibi branşlarda malzeme ve ekipman alımının gerçekleştiğini, aikido, yamaç paraşütü vb. alternatif sporlarda da tanıtım ve gösteri sunumlarının yapılacağını ifade etti.

Kabul Töreninde, geçtiğimiz aylarda Bursa’da düzenlenen Kurumlararası Masa Tenisi müsabakalarında tüm rakipleri erkeklerden oluşmasına rağmen il ikincisi olarak büyük başarı sergileyen takımın oyuncuları Yapı İşleri Teknik Dairesi Daire Başkanı Mehtap Kaya ve Okutman Canan Bastık kazandıkları kupayı Rektör Prof. Dr. Karademir’e hediye ettiler.

Törende yapılan konuşmaların ardından BTÜ Ata Sporları ve İzcilik Topluluğu tarafından organize edilen Geleneksel Ata Sporları (Geleneksel Okçuluk, Ata Savunma Sporu) ve Uzakdoğu savunma sporları (hankido, wushu)  ile ilgili performans, Altınordu Savaş Sanatları Kulübü Derneği Başkanı Orhan Parlağı ve sporcuların katılımıyla sergilendi.

Sportif müsabakalarda başarı ile mücadele eden takımlar için düzenlenen Kabul Töreni, BTÜ öğrenci ve personelinin Geleneksel Okçuluk dalında atış yapmaları ile sona erdi.