Anasayfa » Haberler » BTÜ Halk Oyunları ve Dans Topluluğu Çalışmalarına Başladı

BTÜ Halk Oyunları ve Dans Topluluğu Çalışmalarına Başladı.

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Halk Oyunları ve Dans Topluluğu etkinliklerde yer almak üzere çalışmalara başladı.

Her biri branşlarında marka olmuş antrenörler Miray Orduseven, Özlem Beşkardeş, Merve Pehlivan, Mükteda Altıner ve Konuralp Gökalp’ın gözetiminde çalışmalarına başlayan BTÜ Halk Oyunları ve Dans Topluluğu üniversitenin adını ulusal ve uluslararası alanda duyurmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Üniversite Topluluk Üst Kuruluna sunulan teklifin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından kurulan BTÜ Halk Oyunları ve Dans Topluluğu Yıldırım Yerleşkesi Yeni Eğitim Binası Konferans Salonunda gerçekleşen ilk toplantısında, Topluluk Akademik Danışmanı Can Danışmant ve öğrenciler, eğitmenler ile bir araya geldi.

Topluluk faaliyetlerinin planlanması ve çalışma takviminin görüşüldüğü toplantıda, Topluluk Başkanı Mertcan Tombul ve dans hocaları, Bursa Yöresi ile başlayacakları Halk Oyunları çalışmalarına, ilerleyen dönemlerde Roman, Zeybek ve Latin Dansları gibi branşlarda da hazırlıklar yapacaklarını ifade ettiler. Ulusal ve Uluslararası alanda Üniversitenin adını duyurmayı hedeflediklerini kaydeden Topluluk yönetimi Üniversitede düzenlenecek şenlik ve mezuniyet töreni gibi etkinliklerde sahne almayı planladıklarını, 2-3 sene gibi kısa vade de ise bu branşlardaki yarışmalara katılarak, BTÜ’ye şampiyonluk kupaları getirmek istediklerini belirtti.

Halk Oyunları Antrenörü Mükteda Altıner ise toplantıda yaptığı konuşmada kendilerinin de aynı aşamalardan geçtiklerini söyleyerek, bu tür faaliyetlerde edinilen dostlukların kardeşlikten öte olduğunu, kazanılan ekip ruhu, dayanışma ve sosyalleşmenin derslere de olumlu katkı yaptığını vurguladı.

Toplantı sonrasında 2016 yılının ilk günlerinden itibaren başlayacak dans derslerinin yapılacağı spor salonu gezildi.  BTÜ Yıldırım Yerleşkesinde yeni hizmete alınan spor salonunu akustik ve görsel olarak beğenen Halk Oyunları ve Dans Topluluğu Antrenörleri, BTÜ yönetimi tarafından sunulan imkânlara en iyi karşılığı vereceklerini kaydettiler.