Anasayfa » Haberler » Doç. Dr. Ali Rıza YILDIZ, ODTÜ Prof. Dr. Mustafa PARLAR Araştırma Teşvik Ödülünü BTÜ'ye Kazandırdı

Doç. Dr. Ali Rıza YILDIZ, ODTÜ Prof. Dr. Mustafa PARLAR Araştırma Teşvik Ödülünü BTÜ'ye Kazandırdı

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Doğa Bilimleri Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi (DBMMF) Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Rıza Yıldız, “2015 yılı ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. Parlar Araştırma Teşvik Ödülü”’nü almaya hak kazandı.

“2015 yılı Türkiye Bilimler Akademisi, Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı (TÜBA-GEBİP) Ödülü” de almış olan Doç. Dr. Ali Rıza YILDIZ  "Otomotiv sektörüne yönelik optimizasyon algoritmalarının geliştirilmesi" alanında yaptığı uluslararası nitelikteki çalışmalarıyla yeni ve prestijli bir ödüle daha layık görüldü.

Orta Doğu Teknik Üniversitesinde düzenlenen ödül töreninde Doç. Dr. Ali Rıza Yıldız, layık görüldüğü Prof. Dr. Mustafa PARLAR 2015 Yılı Araştırma Teşvik Ödülünü aldı.

Bugüne kadar yaptığı önemli akademik çalışmalarıyla ödüle layık görülen Doç. Dr. Ali Rıza Yıldız ise, “Bilimsel çalışmalarım sırasında bana maddi ve manevi desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen BTÜ yönetimine, çalışma arkadaşlarıma ve aileme teşekkür ediyor, bu ödülün üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir,    “Ulu şehir Bursa’da henüz 2010 yılında kurulmuş olan genç ve yenilikçi üniversitemiz, Bursa Teknik Üniversitesi ailesinde Doç. Dr. Ali Rıza YILDIZ gibi genç ve çok çalışkan bilim insanlarını bulundurması son derece gurur vericidir. Kurumlar, çalışan insanlarla değerlenir ve ilerler. Bu açıdan Doç. Dr. Ali Rıza YILDIZ hocamızı gönülden kutlar, başarılarının devamını dilerim. BTÜ’de benzer başarılar için elimizden geleni yapmak konusunda kararlıyız.” dedi.

Bursa Teknik Üniversitesinin, öncelikle Bursa sanayisine hitap edecek konularda yoğun çalışmalar yapmakta olduğu, genç ve kuvvetli akademik kadrosu ile çok güzel takım çalışmaları oluşturulduğu ve ciddi altyapısı olan laboratuvarlar kurulduğu bildirilmiştir.