Anasayfa » Haberler » BTÜ'den Yurtdışında Eğitim İçin Bir Fırsat Daha

BTÜ’den Yurtdışında Eğitim İçin Bir Fırsat Daha  

BTÜ, dünyanın en büyük öğrenci organizasyonu AIESEC ile yurtdışı staj ve çalışma olanaklarını içeren bir protokol imzalayarak öğrencileri ve mezunlarına önemli bir fırsat daha sundu.

Üniversite öğrencileri tarafından yürütülen ve 128 ülkede faaliyet gösteren AIESEC ile BTÜ arasında imzalanan protokol ile öğrencileri ve mezunlarına yurtdışı tecrübelerini arttırmaya yönelik yeni çalışmalara başladı.

Bursa Teknik Üniversitesi Senato Salonunda düzenlen törende protokole BTÜ adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur, AIESEC adına ise Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Öztürk imza koydu.

İmza Töreninde bir konuşma yapan BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur, üniversite öğrencileri ve mezunlarının kariyerlerinde yeni ufuklar açılmasına vesile olan AISEC ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi. Prof. Dr. Çopur sözlerinin devamında ise şöyle konuştu: BTÜ yönetimi olarak, üniversite öğrencileri ve mezunlarına uluslararası alandaki sosyal sorumluluk projelerinde görev alma ve kurumsal staj imkânları sağlayarak, aldıkları eğitimi pekiştirmeleri konusunda fayda veren AIESEC,  üniversitemizin evrenselleşme çabalarına da katkıda bulunacaktır. Bu açıdan BTÜ’nün desteği daha da aratarak devam edecektir. Üniversitemizin sağlayacağı destek ile her yıl daha artan sayıda öğrenci ve mezunumuza uluslararası alanda tecrübe kazanmalarını sağlayacaktır.”  

Üniversite öğrencileri ve mezunlarının deneyimlerini uluslararası alanda arttırılmasına yönelik olarak BTÜ Dış İlişkiler Ofisi Başkanı Prof. Dr. Abdullah Emin Akay’ın katkıları ile hazırlanan protokolün imza töreninde, Uzm. Alev Cuydur’ un yanı sıra AIESEC Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Berkand Otluoğlu, Haluk Anıl Özkan’da hazır bulundu.

AIESEC NEDİR?

Dünyanın en büyük öğrenci organizasyonu AIESEC, 60 bini aşkın üyesi ile 1948 yılından bu yana 128 ülkede faaliyet gösteriyor. AIESEC Bursa Şubesi 1972 yılında çalışmalarına başlamış ve hâlen aktif bir şekilde devam ediyor. Kâr amacı gütmeyen, politika dışı ve din, dil, ırk ayrımı gözetmeyen kurum, gerçekleştirdiği değişim programları ile üniversite öğrencilerinin bireysel liderlik gelişimlerine katkı sağlıyor. AIESEC’te gönüllü olarak çalışan üniversite öğrencileri, uluslararası alanda faaliyet gösteren firmalarda sağladıkları staj olanakları ve toplumsal gelişim projelerinin yanı sıra kendilerine “Dünya Barışı”na katkıda bulunmayı vizyon ediniyor.