Anasayfa » Haberler » Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bursa Şubesinden Ziyaret

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bursa Şubesinden Ziyaret

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO)Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Çınar, Bursa Teknik Üniversitesi  (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette,  Başkan Remzi Çınar, “ Bizler için önemli bir paydaş olan BTÜ Doğa Bilimleri Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi (DBMMF)  Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün lisans öğrencisi almasını memnuniyetle karşılıyoruz. Bu kapsamda gerek mesleki, gerekse sosyal projeler kapsamında BTÜ ile her türlü işbirliğine açık olduğumuzu belirtmek isterim.  Özellikle meslektaş olmamız için ilk adımı atmış olan BTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin daha iyi yetişmeleri adına her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Prof. Dr. Arif Karademir ise misafirlerine “hoş geldiniz” diyerek başladığı konuşmasında  “Ar-Ge üniversitesi olma misyonu çerçevesinde gelişmesini sürdürdüğünün altını çizdi. Bu süreç içerisinde özellikle Elektrik Mühendisleri Odası gibi profesyonel meslek kuruluşları ile işbirliğini önemsediklerini vurguladı. Elektrik Mühendisleri Odasının özellikle Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden nitelikli mezunlar vermesine sunacağı katkıları memnuniyet ile değerlendireceklerini de ifade etti. Oda ile birlikte, öğrencilerin uygulama deneyimlerini artırmak adına işbirliği geliştirebileceğini kaydetti.

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO)Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Çınar’ın gerçekleştirdiği ziyarete, EMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Tunç Aladağlı ve BTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurettin Acır’ da hazır bulundu.