Anasayfa » Haberler » İsveç İskân, Şehircilik ve İletişim Teknolojileri Bakanı Mehmet Kaplan, BTÜ’yü Ziyaret Etti

İsveç İskân, Şehircilik ve İletişim Teknolojileri Bakanı Mehmet Kaplan, BTÜ’yü Ziyaret Etti

İsveç İskân, Şehircilik ve İletişim Teknolojileri Bakanı Mehmet Kaplan özel bir kültürel gezi nedeniyle bulunduğu Bursa’da Bursa Teknik Üniversitesi’ne de (BTÜ) ziyaret gerçekleştirdi. Beraberinde, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Yurtdışı Vatandaşlar Danışma Kurulu Üyesi Rafet Candemir ile birlikte BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i makamında ziyaret eden Bakan Kaplan, Türk Üniversitelerinin uluslararası alanda gerçekleştirdikleri çalışmaları dikkat ile takip ettiğini söyledi.

Ziyaret sırasında konuşma yapan BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, İsveç İskan, Şehircilik ve İletişim Teknolojileri Bakanı Mehmet Kaplan’ın Türkiye’ye gerçekleştirdiği özel ziyaret sırasında programına BTÜ’yü de katmış olmasının kendilerini ziyadesi ile memnun ettiğini ifade etti. Prof. Dr. Karademir, iki ülke arasında önemli bağların bulunduğuna vurgu yaptığı konuşmasında “Türk kökenli bir İsveç vatandaşının oradaki yaşama entegre olarak, üretkenliklerini her alana yansıtmış olmaları bizleri sevindirmektedir. Ülkemiz insanının başarabilecekleri konusunda önemli bir rol model olan Sayın Bakan Mehmet Kaplan’ı üniversitemizde ağırlamak bizlere onur vermektedir. Üniversitemizin uluslararası akademik, bilimsel ve kültürel çalışmalarında bizlere destek vereceğinden kuşkumuz bulunmamaktadır” dedi.

  İsveç İskan, Şehircilik ve İletişim Teknolojileri Bakanı Mehmet Kaplan’ın, Yurtdışı Vatandaşlar Danışma Kurulu Üyesi Rafet Candemir ile birlikte BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’e gerçekleştirdikleri ziyaret, günün anısına hediye takdim edilmesi ile sona erdi.

Ziyarette BTÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Sami İmamoğlu, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Azam Ay, Yabancı Diller Yüksekokul Sekreteri Mücahit Karacif ve BTÜ Dış İlişkiler Ofisi Uzmanı Alev Cuydur’da hazır bulundu.