Anasayfa » Haberler » Kan Bağışı Kampanyası Büyük İlgi Gördü

Kan Bağışı Kampanyası Büyük İlgi Gördü

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ)  Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile Toplum Gönüllüleri Topluluğu tarafından “Kızılay Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Yıldırım ve Osmangazi Yerleşkelerinde ‘Kan Bağışı Kampanyası’ gerçekleştirildi.

Kızılay Haftası münasebeti  ile BTÜ de Kızılay ekiplerinin görev aldığı kan bağışı kampanyası BTÜ’nün iki ayrı yerleşkesinde sabah 09:00 ile akşam 17:00 saatleri arasında yapıldı. Akademik  ve idari personelinin yanısıra öğrencilerden de büyük ilgi gören kampanyaya katılan bağışçıların yarısından fazlasının ilk defa kan bağışında bulunmaları dikkat çekti.

BTÜ Öğrenci Topluluklarının kan verme kampanyasına gereken ilgi ve hassasiyeti göstermeleri katılımın fazla olmasını sağladı. Tüm bağışçılar ayaklarına kadar gelen böyle bir imkânı değerlendirip kan vererek, ‘Yaşatmak İçin Yaşama’ idealini de gerçekleştirmiş oldular.

Kızılay yetkilileri kan bağışı sırasında BTÜ personel ve öğrencilerinin sorularını da yanıtladılar. Yetkililer Üniversitede düzenlenen kan bağışı kampanyasına gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını ifade ederek, kan bağışının sadece kampanya dâhilinde değil her zaman yapılabileceğini hatırlattılar.