Anasayfa » Haberler » Ödemişli Üniversite Adayı Öğrenciler BTÜ’ye Konuk Oldular

Ödemişli Üniversite Adayı Öğrenciler BTÜ’ye Konuk Oldular

İzmir Ödemiş Anadolu Lisesi öğrencileri, Bursa Teknik Üniversitesi’ne konuk oldular. Gerçekleştirdikleri Bursa gezisinde Bursa Teknik Üniversitesi’ni de programlarına alan İzmir Ödemiş Anadolu Lisesi öğrencileri, Osmangazi Yerleşkesinde bulunan Doğa Bilimleri Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi’ni (DBMMF) ziyaret ettiler.  

Okul Müdürü Erdal Görken, öğretmenler Bilge Deveci, Naci Çamurdan ve Eda Sevinç’in eşliğinde BTÜ Osmangazi Yerleşkesine gelen Ödemiş Anadolu Lisesi öğrencileri, Basın ve Halkla İlişkiler Biriminin gerçekleştirdiği tanıtım sunumuyla BTÜ hakkında bilgi edinme fırsatı buldular.

Üniversite adayı öğrencilere yönelik yapılan tanıtım etkinliği kapsamında önce BTÜ Osmangazi Yerleşkesindeki birimlerin tanıtımı yapıldı. Misafir lise öğrencileri, yerleşke hakkında yapılan bilgilendirmenin sonrasında BTÜ’nün geçtiğimiz yıl içerisinde yaklaşık 20 trilyon yatırımla kurduğu laboratuvarlarının bazı bölümlerini gezdiler. Çevre Mühendisliği ve Makine Mühendisliği Laboratuvarlarını Uzm. Saffet Ayık’ın eşliğinde gezen üniversite adayı öğrencilerin, laboratuvarlar gezisi sırasında merak ettikleri konulardaki soruları da, üniversite yetkilileri tarafından cevaplandı.  

Laboratuvarların gezilmesinin sonrasında Ödemiş Anadolu Lisesi öğrencilerine Üniversite ile ilgili bilgilerin aktarıldığı bir sunum gerçekleştirildi. Yerleşkede bulunan Seminer Salonunda gerçekleşen etkinliğin sunumu, Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yetkilileri gerçekleştirdi.

Üniversite adayı öğrencilerine verilen tanıtım sunumuna BTÜ’lü öğrenciler de destek verdiler. DBMMF Makine Mühendisliği Bölümünden 3. Sınıf öğrencisi Ozan Cengiz ve Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünden İrem Sapmaz, her biri yükseköğrenim adayı olan Ödemiş Anadolu Lisesi öğrencilerine BTÜ’de öğrenci olmak konusunda verdikleri bilgilerle, Basın ve Halkla İlişkiler Biriminin hazırlamış olduğu sunama destek oldular. BTÜ öğrencileri İrem Sapmaz ve Ozan Cengiz, konuk liseli öğrencilerin BTÜ’de ve Bursa’da yaşam hakkındaki sorularını da yanıtladılar