Anasayfa » Haberler » BTÜ; Varna Free University Heyetini Misafir Etti

Bulgaristan Varna Hür Üniversitesinden bir heyet, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörlüğünü ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şule Altun’la görüştü.

Varna Hür Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Milena Kichekova ve beraberindeki akademisyenlerin oluşturduğu heyeti, Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şule Altun misafir etti.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, Bulgaristan Varna Hür Üniversitesi heyeti ile yapılan toplantının başında Dr. Milena Kichekova’ya ve beraberindeki heyet üyelerine ziyaretleri nedeniyle teşekkür etti. Prof. Dr. Sürmen konuk heyet üyelerine hitaben yaptığı konuşmada “Tarihsel bağlara sahip iki ülkenin üniversiteleri olarak ortak çalışmalarda bulunmamızın, ülkelerimiz arasındaki dostluk ve kardeşlik bağlarını daha da güçlendireceğine inanıyorum” dedi. 

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen ve Bulgaristan Varna Hür Üniversitesi yetkilileri arasında gerçekleşen görüşmede BTÜ ve Bulgaristan Varna Hür Üniversitesi arasında kurulabilecek akademik iş birliği hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıda akademik konularda yapılacak olan çalışmalar hakkında yapılan fikir alışverişine ek olarak, Varna Hür Üniversitesi ve BTÜ arasında yapılabilecek karşılıklı olarak öğrenci ve akademisyen değişimini kapsayan ERASMUS anlaşmaları, ortak diploma programları, ortak sertifika programları açma konulularında da konuşuldu.