Anasayfa » Haberler » Türkiye'de İlk Kez Yapılan ''Automotive Testing Show & Expo'' ya BTÜ'de Katıldı

Automaker Media Group grup tarafından Dünya genelinde daha önce 9 kez düzenlenen, Türkiye'de ise ilk kez yapılan “Automotive Testing Show & Expo" Fuarı Bursa Teknik Üniversitesi’nin (BTÜ),  katlımıyla Bursa Hilton Otelde gerçekleşti.

Yurtiçi ve yurtdışından otomotiv endüstrisi için test ve geliştirme ekipmanı üreten birçok firmanın, geliştirdikleri similasyon, test deneme sistemleri ile araç ve gereçlerini sergiledikleri fuarda, BTÜ’de bir stant kurarak yaptığı bilimsel çalışmaları ziyaretçilerle paylaştı. Otomotiv sektöründe faaliyette bulunan firma yöneticilerinin ziyaretçi olarak katıldığı fuardaki BTÜ standında Yrd. Doç. Dr. Erdem Uzunsoy, Araştırma Görevlileri Emre Demirci ve Ercan Doğru görev aldı.

Standı ziyaret eden firma temsilcilerine BTÜ’deki bilimsel çalışmalar hakkında bilgi aktarımında bulunan görevliler BTÜ’nün tanıtımını yapmanın yanı sıra öğretim üyelerinin çalışma alanları hakkındaki bilgileri firmalarla paylaştılar. Ziyaretçilerle yaptıkları görüşmelerde BTÜ’nün sanayiye test ve analiz hizmeti vermek üzere kurduğu laboratuvarlarda yer alan ekipman ve cihazlar hakkında sunumlarda da bulundular.

BTÜ’nün vizyonunda önemli yer tutan BTÜ-Sanayi işbirliğine hizmet konusuna vurgu yapılan etkinlikte, ziyaretçiler ortak projeler üretmek ve üniversiteyle iş birlikleri kurulabilecekleri konusunda bilgilendirildiler.