Anasayfa » Haberler » Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen AS TV'nin Konuğu Oldu

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen Bursa AS TV’de yayınlanan Eğitime Yön Verenler programına konuk oldu. Bursa’nın eğitim konusunda nabzını tutan programda Prof. Dr. Sürmen Bursa Teknik Üniversitesinin dünü, bu günü ve geleceğini kamuoyuyla paylaştı.

Üniversitedeki eğitim – öğretim faaliyetlerini değerlendirerek başladığı konuşmasında Prof. Dr. Ali Sürmen BTÜ’de öğrencilerin çok yönlü olarak yetiştirildiklerini söyledi. Öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinliklerde rol almaları konusunda yönlendirildiklerini de ifade etti. Üniversitedeki öğretim üyelerinin akademik kariye bakımından çok güzçlü olduklarını da sözlerine ekleyen Prof. Dr. Sürmen, eğitim öğretim faaliyetlerinin yanı sıra öğrencileri hayata hazırlamak konusunda üniversite olarak büyük çaba sarf ettiklerini aktardı.

Programdaki konuşmasının bir bölümünde BTÜ ve sanayi iş birliği konusundaki yapılan çalışmaları değerlendiren Prof. Dr. Sürmen BTÜ’nün altyapısını sanayiye bu güne kadar verdiği desteği daha da arttırmaya yönelik sürekli geliştirdiklerini söyledi. Geçtiğimiz dört sene içerisinde yaklaşık 20 milyon liralık yatırımla hazırlanan 10 laboratuvarla, birlikte BEBKA’nın desteğiyle kurulan test ve analiz merkezinin bu yönde yapılan yatırımlar olduğunu vurguladı.  Üniversiteye yapılan öğretim üyelerinin hazırladıkları projelerle ve arge çalışmalarıyla teknoloji üretimi konusunda sanayiye dinamizm katacağını bildirdi.

Programın sunucusu Serpil Kalın’ın sorduğu sorularıda yanıtlayan Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen, programın sonunda BTÜ’nün tüm Bursa’nın bir yükseköğretim kurumu olduğunun altını çizerek, olumlu ya da olumsuz her türlü eleştiriye açık olduğunu belirtti.