Anasayfa » Haberler » Kimya Mühendisliği Öğrencilerinden Sosyal Sorumluluk Etkinliği

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Doğa Bilimleri Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi (DBMMF) Kimya Mühendisliği Bölümü 1. sınıf öğrencileri Akademik başarılarının yanı sıra sosyal sorumluluklarıyla da dikkat çektiler.

BTÜ-Osmangazi Yerleşkesinde öğrenim gören Kimya Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Kimya Mühendisliğine Giriş dersi kapsamında "Sosyal Sorumluluk Projesi" olarak Güzelyalı-Mudanya sahil şeridinde geri dönüştürülebilir katı atıkları topladılar.

İnsan eliyle kolaylıkla bozulan doğal dengenin yine insan eliyle ne zorluklarla düzeltilebileceğini göstermek ve doğaya verilen zararın en aza indirilmesi konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmak isteyen BTÜ öğrencileri, farklı gruplara ayrılarak, katı atıkları; kağıt, cam, metal, plastik ve diğer atıklar olmak üzere ayrı ayrı topladılar.

Mudanya Belediyesi’nin de desteklediği etkinliğin koordinatörü Doç. Dr. Nalan Akgün yaptığı açıklamada, çevreye olan duyarlılığın artırılmasını hedeflediklerinin altını çizdi. Doç. Dr. Akgün açıklamasının devamında “Etkinlikte gruplara ayrılan öğrenciler, atıkları geri dönüştürülebilme özelliklerine dikkat ederek ayrı ayrı topladılar. Bu çalışmada çevreye bırakılan atıklar hakkında farkındalık yaratmak, çevrenin temizlenmesi için katkıda bulunmakla beraber öğrencilerimizin atıkların geri dönüşüm ve yeniden kullanım potansiyelleri hakkında bilgi sahibi olmalarını da amaçladık. Öğrencilerimizin hayatları boyunca bu tip etkinliklerde yer almasını ve öncülük etmesini temenni ediyor ve faaliyetimize gösterdiği ilgi ve katkılardan dolayı Mudanya Belediyesine teşekkür ediyoruz” dedi.