Anasayfa » Haberler » Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım'dan BTÜ'ye ''Hayırlı Olsun'' Ziyareti

Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım Bursa Teknik Üniversitesine  (BTÜ) “Hayırlı Olsun” ziyareti gerçekleştirdi. BTÜ’nün 2014-2015 Akademik Yıl açılış törenine Ankara’daki çalışmaları nedeniyle katılamayan Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’e yaptığı ziyarette yeni akademik yılın BTÜ camiasına hayırlı olsun dileklerini iletti.

Milletvekili Bedrettin Yıldırım, Birlik Vakfı Başkanı Mustafa Bayraktar ile birlikte geldiği BTÜ’nün Yıldırım Yerleşkesinde Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen’i makamında ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada Bedrettin Yıldırım, BTÜ’nün Bursa için çok önemli bir kazanım olduğunu söyleyerek, bu Üniversite’yi Bursa kazandıran ekibin içerisinde olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Üniversitenin gelişmesi için BTÜ yönetimi ile birlikte çalışmalar yürüttüklerinin altını çizen Yıldırım, BTÜ’ye kurulum aşamasında ve sonrasında ki her aşamada da yanında bulunduğunu ve bundan sonrada desteklemeye devam edeceğini kaydetti. BTÜ’nün Bursa ve Bursa sanayisinin teknoloji üretimine geçmesi için bir anahtar olduğunu da sözlerine ekledi.

BTÜ’nün gelişimini yakından takip ettiğini söyleyen Milletvekili Bedrettin Yıldırım, BTÜ’nün başarılı çalışmalarından dolayı Bursa Milletvekili olarak gurur duyduğunu dile getirdi. Yıldırım, Kestel ilçesi Çataltepe mevkiinde yapılacak olan BTÜ Kampüs alanının önündeki bürokratik engellerin aşılması için birlikte çalıştıklarını vurguladığı konuşmasında, artık yapılaşmaya başlanması için son aşamaya gelen kampüs alanı için kent dinamikleri olarak yine hep birlikte hareket ederek BTÜ’ye ve dolayısıyla Bursa’ya çok önemli bir kampüs kazandıracaklarını kaydetti.

Milletvekili Bedrettin Yıldırım ve Birlik Vakfı Başkanı Mustafa Bayraktar’ın birlikte gerçekleştirdikleri ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Sürmen, Bursa’ya verdikleri hizmetleri ve aynı zamanda BTÜ’ye destekleri nedeniyle önem verdiği iki şahsiyeti birden üniversite ağırlamaktan onur duyduğunu söyledi.

Rektör Prof. Dr. Sürmen, ziyaret sırasındaki konuşmasında Milletvekili Bedrettin Yıldırım’a ve Birlik Vakfı Başkanı Mustafa Bayraktar’a bu yıl ilk kez öğrenci kabul eden ve gelecek yıllarda açılması planlanan bölümlerle ilgili BTÜ’nün hedeflerini anlattı. Konuşmasında BTÜ’nün yurtdışındaki üniversitelerle kurduğu işbirliklerini her geçen gün arttırdığını aktaran Prof. Dr. Sürmen, amaçlarının eğitimde ve bilimsel araştırmada ülkemizin önde gelen üniversitelerinden biri olmak olduğunu yineledi. BTÜ olarak belirledikleri vizyonun ülkemizin araştırma üniversitesi olmak olduğunu sözlerine ekleyen Prof. Dr. Ali Sürmen bu amaç için her geçen gün daha da artan bir hızla çalıştıklarını söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.