Anasayfa » Haberler » Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, BTÜ'yü Ziyaret Etti

Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’i makamında ziyaret etti. Bursa Teknik Üniversitesi 2014 – 2015 Akademik Yılı Açılış Dersini vermek üzere Bursa’ya gelen Müsteşar Prof. Dr. İsmail Demir Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen’in makamında gerçekleştirdiği ziyarette; “Öncelikle Bursa’ya ve sanayiye büyük katkıları olan ve bu katkıların her geçen gün daha da fazlalaşacağına inandığım bir üniversitede bulunmaktan büyük memnuniyet duydum. Aynı zamanda bir akademisyen olarak Bursa Teknik Üniversitesinin gelişimini yakından takip ettiğimi belirtmek isterim. BTÜ bir yandan akademik yapılanmasını araştırma üniversitesi misyonuna uygun bir şekilde sürdürürken diğer yandan ülke sanayisine hizmetlerini her geçen gün daha da arttırıyor. Üniversite tarafından yapılacak çalışmaların milli sanayimiz içerisinde daha fazla yerli teknolojiyi kullanmamızla sonuçlanacağına inanıyorum.” dedi.

Ülkemizin savunma sanayii gibi hayati önem arz eden bir konusuyla ilgilenen Müsteşar Prof. Dr. İsmail Demir’in ziyaretinden büyük onur duyduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen de görüşmeye ilişkin şu açıklamalarda bulundu; “Sayın Demir hem değerli bir akademisyen hem de kıymeti bir bürokrattır. Ülkemize verdiği hizmetler tartışılamaz. Özellikle ifa etmekte olduğu savunma sanayi müsteşarlığı sırasında üniversitemize gerçekleştirdikleri bu ziyaretlerini anlamlı buluyorum “ dedi.

Köklü bir geçmişe sahip olan Bursa sanayisinin milli savunma sanayiine de katkısı büyük olacağını kaydeden Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen “Bursa’nın ilk ve tek, teknik üniversitesi olarak bir yandan eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Bir yandan da sanayimize destek olmak adına her alanda çeşitli projeler üretiyoruz. Bu anlamda yönünü ileri teknoloji üretimine çevirmiş bir üniversite olarak sanayicilerimizin taleplerine muhakkak bir yanıt verecek durumdayız.” diyerek sözlerine son verdi.