Anasayfa » Haberler » Uluslararası Spor Bilimleri Kongresinde Bildiri Sunduk
Denizli Pamukkale Üniversitesi tarafından Spor Bilimleri Derneği işbirliği ile düzenlenen 12.Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi 12-14 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 11 farklı ülkeden 27, Türkiye’den ise 13 davetli konuşmacının yer aldığı kongreyi 813 kayıtlı katılımcı izledi. 213 sözel, 466 poster bildiri olmak üzere sporun değişik alanlarından toplam 679 bilimsel araştırma sunuldu.

Üniversitelerde spor ve spor organizasyonları gibi alt konu başlıkları hakkında bilgiler verilerek akademik çalışmalarla desteklendi. Üniversite öğrencilerine yönelik yapılan bilimsel makaleler sunularak tartışıldı. Üniversite öğrencilerinin ve üniversite personelinin fiziksel aktivitelere katılım düzeyleri ve katılımı arttırma yolundaki süreçler anlatıldı.

Ayrıca kongre sırasında Olimpiyat Oyunları ile ilgili olarak düzenlenen özel bir panele katılan TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener’den ülkemizin 2020 Olimpiyat Oyunları adaylığı sürecindeki çalışmalarını anlatarak bu süreçte üniversitelere düşen görevlerden bahsetti.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımızda görev yapan Canan BASTIK Uluslararası kongrede Üniversitemiz adına "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş’de Çalışan Spor Yöneticilerinin Stres Düzeylerinin ve İş Yeri Ruh Hallerinin İncelenmesi" konulu bildiriyi sunmuştur.