Anasayfa » Haberler » Milletvekili Mustafa Öztürk: ''BTÜ'ye Her Zaman Destek Vereceğiz'' Dedi

Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk’ü ağırlayan ve üniversitenin gelişimi hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Sürmen, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen, ziyaretinden ve verdiği katkılardan dolayı Milletvekili Mustafa Öztürk’e teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Sürmen, ziyaret sırasında Mustafa Öztürk’e bu yıl ilk kez öğrenci kabul edecek bölümleri ve gelecek yıllar için BTÜ’nün hedeflerini anlattı. BTÜ ile yurtdışındaki üniversiteler arasında sürekli gelişen işbirliklerinden bahseden Sürmen, amaçlarının eğitimde ve bilimsel araştırmada çıtayı hızla yükseltmek olduğunu söyledi. BTÜ olarak belirledikleri hedefin araştırma üniversitesi olmak olduğunu sözlerine ekleyen Prof. Dr. Ali Sürmen bu amaç için sürekli çalıştıklarını belirtti. 

BTÜ’nün hızlı gelişmesini yakından takip ettiğini söyleyen Milletvekili Mustafa Öztürk gelişmelerden Bursa Milletvekili olarak mutluluk duyduğunu dile getirdi. Mustafa Öztürk, “Ülkemizin yetişmiş insan gücü açığının giderilmesi için çaba gösteren bununla beraber hazırladıkları laboratuvar ve test merkezleriyle araştırma üniversitesi olarak bilimsel faaliyetler peşinde koşarken edindikleri çıktıları sanayicilerle paylaşan BTÜ’ye her zaman destek vereceğiz” dedi.