Anasayfa » Haberler » BTÜ ve Kestel Belediyesi Arasında 3 Milyon Liralık İşbirliği Protokolü

Bursa Teknik Üniversitesi  (BTÜ) ile Kestel Belediyesi arasında önemli bir protokole imza atıldı. Yapılan protokol çerçevesinde Kestel Belediyesi, BTÜ’nün ana kampüsünün inşası için kullanılmak üzere 3 Milyon Liralık maddi destekte bulundu.

Ana kampüsünün Kestel’e yapılması kesinleşen BTÜ ile Kestel Belediyesi arasında önemli bir protokol gerçekleştirildi.

BTÜ’nün Yıldırım’daki 152 Evler Kampüsünde gerçekleştirilen törene, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şule Altun ile Kestel Belediye Başkanı Yener Acar katıldı.

Üniversitenin inşaatının bir an önce başlaması adına bir anlamda bir finansman kaynağına sahip olduklarını belirten Prof. Dr. Sürmen, “Üniversitemizin inşaat faaliyetlerinin başlamasına giden yolda çalışmalarımız devam ediyor. Bugün imzalanan protokol de bu çerçevede olup, Kestel Belediyesi’nin BTÜ’ye sağladığı finansmanla alakalıdır. Umarım bugün gerçekleştirilen bu protokol, üniversitemizin gelişmesi için hayırlı bir adım olur. Bundan sonra da üniversitemizin inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam eder” diye konuştu.

Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ise, bundan sonra da ellerinden gelen desteği, belediyenin imkanları doğrultusunda vermeye devam edeceklerini ifade etti.