Anasayfa » Haberler » BTÜ Yeni Öğrencilerini ''Hoş Geldiniz Kokteyli'' İle Karşıladı

Geleceğin mühendislerini özgürlükçü, yenilikçi, sorumluluk sahibi, etik değerleri önemseyen, çevre bilinci gelişmiş, çok yönlü, özgüvenli, yaratıcı, analiz yeteneği güçlü ve önyargısız bireyler olarak yetiştirmeyi amaç edinmiş Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ), yeni öğrencilerini bir kokteyl partisi ile karşıladı.

Yıldırım Yerleşkesinde gerçekleşen açılış kokteyline BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Karademir, üniversite yöneticileri ve öğretim elemanlarının yanı sıra öğrencilerle birlikte veliler katıldı.

Hoş Geldiniz Kokteyline katılarak öğrenci ve yakınları ile tanışan Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen, kokteyl sonrasında 2014-2015 Akademik Yılı Oryantasyon Programı hakkında bir açıklama yaptı. Rektör Prof. Dr. Sürmen açıklamasına geçtiğimiz tercih döneminde BTÜ’nün “Tercihin Geleceğin, Yolunu Seç” çağrısına yanıt vererek BTÜ’yü seçen öğrencilere “hoş geldiniz” diyerek başladı. Açıklamasında ailelere de seslenen BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, genç bir üniversite olarak BTÜ’nün üstlendiği araştırma üniversitesi olma misyonu çerçevesinde, evlatlarının geleceğin mühendisleri ve bilim insanı olma yolundaki bu ilk adımlarında hissettikleri heyecanı üniversite yönetimi olarak paylaştıklarını belirtti.

Oryantasyon günlerinde BTÜ ailesine yeni katılan öğrencileri üniversite yaşamıyla tanıştırmayı, yeni yaşamlarına uyum sağlamaları konusunda ipuçları sunmayı, içlerine girdikleri bu yeni ortamı tanıtmayı ve öğrenciler arasında kaynaşmayı sağlamaya amaçladıklarını ifade eden Prof. Dr. Sürmen açıklamasına, 2014-2015 Akademik Yılı Oryantasyon Programı hakkında bilgi vererek devam etti. Prof. Dr. Sürmen “Oryantasyon günleri içerisinde öğrencilerine sunduğu hizmetler ve sağladığı olanaklarla, öğrencilerin her türlü hak ve sorumlulukları hakkında da yoğun bilgilendirmeler yapılmaktadır. BTÜ tarafından hazırlanan Oryantasyon Günleri programı öğrencilere Üniversite ve üniversite olanaklarını tanıtmak ve Bursa’ya uyum sürecinde yeni öğrencileri desteklemek üzere hazırlanmıştır. Oryantasyon Günleri süresince, BTÜ’nün yeni öğrencileri, kendileri için düzenlenen çeşitli sosyal, sportif, kültürel etkinliklere katılma; fakülteler ve bölümlerle ilgili temel bilgileri edinme; öğretim üyeleri, idari personel ve yeni arkadaşlarla tanışıp kaynaşma fırsatı bulacaklardır. Gerçekleşecek şehir turlarında da Bursa gezilerek şehir yeni öğrencilere tanıtılacaktır” dedi.

Tüm yeni öğrenci ve velilerine hoş geldiniz demek ayrıca üniversite yaşamına geçiş sürecinde destek olacak bilgiler aktarmak üzere düzenlenen BTÜ Oryantasyon Günleri bir dizi etkinliklerle, 27 Eylül Cumartesi gününe kadar sürecek.