Anasayfa » Haberler » Yeni Açılan İnşaat Mühendisliği Bölümünün Başarısı

Doğa Bilimleri Mimarlık Mühendislik Fakültesi  (DBMMF) bünyesinde kurulan ve bu yıl öğrenci kabul etmeye başlayan İnşaat Mühendisliği Bölümü, adaylardan büyük ilgi gördü.

ÖSYM tarafından 2014-2015 Akademik Yılı için yapılan yerleştirmede, kontenjanlarının tamamını dolduran Bursa Teknik Üniversitesinin (BTÜ) yeni açılan İnşaat Mühendisliği Bölümü de Devlet Üniversiteleri arasında yerleştirme puanlarına göre yapılan değerlendirmede, üst sıralarda yer aldı.

BTÜ DBMMF İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. İsa Yüksel konu ile ilgili yaptığı açıklamada, üniversite adayları tarafından BTÜ’ye duyulan güvenin tercihlere yansıdığını aktardı. Doç. Dr. Yüksel, Üniversitenin tüm kontenjanlarının ilk yerleştirmede dolmasının büyük başarı olduğunu belirttiği açıklamasında; Türkiye’de 100’den fazla üniversitede bulunan İnşaat Mühendisliği Bölümleri arasında, bu yıl ilk defa öğrenci alan BTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünün yerleştirme puanları bakımından, üst sıralarda yer almasından memnun olduklarını söyledi.

Bölüm Başkanı Doç. Dr. İsa Yüksel açıklamasına şöyle devam etti:  “Türkiye’nin önemli sanayi merkezlerinden biri olan Bursa İlinde dört yıl önce kurulmuş olan BTÜ’nün, aday öğrencilerin tercihleri arasında bulunması tesadüf eseri değildir. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Ali Sürmen olmak üzere akademik ve idari kadroların tam bir uyum içerisinde çalışmasıyla oluşan sinerjinin dışa yansımasıdır. Üniversitemizin DBMMF’inde bu yıl öğretime başlayacak olan İnşaat Mühendisliği Bölümü, Türkçe eğitim veren birinci öğretim programları yerleştirme puanlarına göre yapılan sırlamada Devlet Üniversiteleri arasında 14. üncü sırada yerini aldı. İngilizce eğitim veren bölümler de dâhil edildiğinde ise BTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü 20. sıraya yerleşti. Bölümümüz geçen yıldan bu yana laboratuvar altyapısına da önemli yatırımlar yapmış ve bu kapsamda  ‘Yapı Malzemeleri Laboratuvarı’ kurulmuş olup hem öğrencilerin hem de sektördeki ilgili kuruluşlardan gelecek taleplere cevap verecek seviyeye ulaşmıştır. Yeni öğretim döneminin başladığı bu günlerde eğitime başlayacak tüm öğrencilerimizi kutluyorum ” dedi.