Anasayfa » Haberler » Güvenlik Görevlileri Uyuşturucu İle Mücadele Seminerine Katıldı

Bursa Teknik Üniversitesi İdari ve Mali işler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen uyuşturucu madde ve bağımlılıkla mücadele konusundaki seminerde, madde bağımlılığına ve zararlarına dikkat çekildi.

Üniversite güvenlik biriminde çalışan personele yönelik düzenlenen seminer, BTÜ Osmangazi Yerleşkesi Seminer Salonu’nda gerçekleşti. Seminere konuşmacı olarak Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Madde Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Bursa İl Temsilcilerinden Uzman Hasan Uyar katıldı.

Seminer, katılımcılara Ülkemizin çeşitli bölgelerinde yaşayan madde bağımlılarının yaşamlarından kesitlerin izletilmesiyle başladı. Her biri ayrı dram içeren filmlerin izlenilmesinin ardından konuşmasına başlayan Uzman Hasan Uyar, uyuşturucu madde ve bağımlılıkla mücadelenin sadece devlet kurumlarından beklenmemesi gerektiğini belirtti. Bireyden başlayarak aileyi de içine alan toplumun her kesiminin ve kurumunun iştirak etmesi gereken bir süreç olduğunu vurguladı. Bu nedenle gençlerimizle yakından ilgilenen üniversite personelinin konu üzerine bilgi sahibi olmalarını, uyuşturucu ile mücadelenin önemli bir aşaması olduğunu kaydetti.

Katılımcıların ilgi ile dinlediği seminerin sonunda konuşmacı Uzman Hasan Uyar, Türk Ceza Kanununun uyuşturucu madde kullanımı konusundaki amir hükümlerinde yakın zamanda yapılan değişikler hakkında bilgi verdi. Uyar, “Ceza hukukumuzda yakın zamanda yapılan değişiklikle uyuşturucu madde kullanımı, bulundurulması ve ticareti hakkında yaptırımlar hayli ağırlaştırıldı. Yapılan değişiklikler sayesinde ülkemizde uyuşturucu ile mücadele daha da ivme kazandı” dedi.