Anasayfa » Haberler » Birlik ve Bütünlük Başarının Sırrı

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, BURSASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ERTUĞRUL SAĞLAM, FUTBOLCULAR ÖMER ERDOĞAN VE FERHAT KİRAZ’I AĞIRLADI

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, futbolcular Ömer Erdoğan ve Ferhat Kiraz, öğrencilerimizle bir araya geldi. Öğrencilerle birlikte yemek yiyen Sağlam ve futbolcular, ardından söyleşi programına geçtiler. Bu buluşmada, kazanılan şampiyonluğun sırrını ve geleceğe yönelik hedeflerini paylaşarak, öğrencilerimizin sorularını yanıtladılar. Söyleşiye Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ali Sürmen, Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Şule Altun’un yanı sıra, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.


Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ali Sürmen yaptığı açılış konuşmasında,  Üniversitemiz öğrencilerinin akademik eğitiminin dışında sosyal ve girişimci olmaları için söyleşiler düzenlediklerini söyledi. Üniversitelerin bir görevinin de öğrencileri hayata motive etmek olduğunun altını çizen Sürmen, “Bugünkü söyleşimiz de bu amaçla gerçekleştiriliyor. Öğrencilerimizin değerli hocamız ve başarılı sporcularımızın tecrübelerinden yararlanarak dersler çıkaracağına inanıyorum” dedi.

SAĞLAM: BİRLİK VE BÜTÜNLÜK BAŞARININ SIRRI

Bursaspor Teknik Direktörü Sayın Ertuğrul Sağlam, panelde yaptığı konuşmada üç sene ortaya konulan başarı ve bu süreçte Avrupa'da olmanın önemine dikkat çekerken, çok güzel günler yaşadıklarını kaydetti. Başarıyı elde ederken çok düzgün bir ekiple çalıştıklarını ve birlik bütünlük içinde olduklarını hatırlatan Sağlam, bu birlik ve bütünlüğün kent geneline yayılmasıyla başarının geldiğini vurguladı. Taraftarlara antrenmanları açtıklarında çok güzel görüntülerin ortaya çıktığını belirten Sağlam, "Bir bakıyorduk 60 yaşındaki ninemiz torunuyla atkısıyla gelmiş, o duyguyu bizimle yaşıyordu. Herkesin sorumluluk aldığı ve gönülden istediğini ortaya koymasıydı. Çok güzel bir ekip çalışması ortaya çıkarttık ve bizden çok daha güçlü takımları geride bıraktık" şeklinde konuştu.

ÖMER ERDOĞAN: HEDEFİMİZ, HER ZAMAN ŞAMPİYONLUK

Kaptan Ömer Erdoğan ise öğrencilerden gelen "Şampiyonluk sizi doyurdu mu?" şeklindeki soru üzerine şunları dile getirdi: "Bu soruyu taraftarlara sormamız gerekiyor. Şampiyonluk insanlara yetti mi, nasıl bir beklentileri var? Bize yetmedi. Biz her sene şampiyonluk yarışında iddialı olmak için kendimize hedef koyuyoruz. Avrupa kupalarında edindiğimiz şanssız tecrübeyi olumluya çevirip daha başarılı dönem geçirmek istiyoruz. Bir de bir gerçek var, şampiyonluk grubundan fazla arkadaş aramızda kalmadı. Yeni gelenler de şampiyonluğu tatmadı. Hepsinin hedefi yine şampiyonluğa oynamak… Bizim açımızdan doyum ya da isteksizlik yok."

FERHAT KİRAZ: MİLLİ TAKIMA SEÇİLMEK İSTİYORUM

Ferhat Kiraz da bu sene çok büyük bir kulübe, şampiyon takıma geldiğini belirterek, "Sezon başında bunun bilincindeydim ama kendimi çok gösteremedim. Ama zaman geçtikçe kendime olan inancım arttı. Kendimi biraz gösterdim. Amacım mübalağasız o kadroda devamlı yer almak. Terimin son damlasına kadar şampiyonluğa katkı yapmak istiyorum. Bundan sonraki hedefim milli takım olur. Şuanda çok iyi bir hocayla, çok iyi bir kaptanla ve çok iyi oyuncularla çalışıyorum. Çok iyi bir ortam buldum. Bu ortamda da daha iyi hedeflere hep beraber yürümek istiyoruz"  ifadelerini kullandı.

Programın sonunda Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ali Sürmen, Bursaspor’un başarılı teknik adamı Sayın Ertuğrul Sağlam’a plaket hediye ederken, Sağlam ve futbolcular da streetball, masa tenisi ve satranç turnuvalarında dereceye giren öğrencilerimize madalyalarını taktı.