Anasayfa » Haberler » BTÜ, Uludağ'da Doğa Yürüyüşü Gerçekleştirdi

Bursa Teknik Üniversitesi Basın Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından doğa yürüyüşü etkinliği düzenlendi. Bursa’nın doğa harikası Uludağ’da gerçekleşen Doğa Yürüyüşünde öğrenciler, akademik ve idari personel bir araya geldi.

Şehir merkezinde bulunan teleferikle Sarıalan Yaylasına çıkılması ile başlayan yürüyüş, Çobankaya üzerinden Bakacak Mevkiine kadar devam etti. Yürüyüşe katılanlar burada bir süre şehir manzarasını seyrederek dinlendiler. Verilen molanın ardından Doğa Yürüyüşüne katılan grup aynı güzergâhtan şehre döndü.

Yapılan Doğa Yürüyüşü hakkında bir değerlendirme yapan BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, etkinliğe katılanların memnuniyetlerini gözlemlediklerini ifade ederek, bu tür etkinlikler sayesinde katılımcıların, yaşadıkları şehrin doğal güzelliklerinin farkına vardıklarını belirtti. Prof. Dr. Sürmen, sosyal ve kültürel etkinliklerin akademik ve idari personel ile öğrenciler arasında birlikteliğin sağlanması konusunda katkıda bulunduğunu da  vurgulayarak, bu tür etkinliklerin üniversitede artarak devam edeceğini söyledi.