Anasayfa » Haberler » Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik'i Ziyaret Etti.

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, “Öncelikle BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’e ilçemize gösterdiği ilgi nedeniyle teşekkür ediyorum. Bu ziyaretin Bursa’nın sosyo-ekonomik alanda önemli kurumlarından olan BTÜ ile işbirliği oluşturacak bir adımdır.  Her iki kurum arasında geliştirilecek olan işbirliği ilçemize de önemli katkılar sunacağına inanıyorum.  Değerli Rektörümüzün Üniversitenin imkânlarını Yenişehirli sanayicilerimizin kullanımına sunacak olmaları bizleri sevindirmektedir. Belediye olarak Üniversitemize her konuda destek vermekte kararlıyız” dedi.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen ise; “Üniversite olarak Belediye Başkanı Süleyman Çelik’in çalışmalarımıza vereceği destek konusunda memnuniyetimizi belirtmek istiyorum. Elbette ki Üniversitemizin kuruluş amaçlarından olan sanayicilerimizin sorunlarına çözüm üretme konusundaki çabalarımızdan Yenişehirli sanayicilerimizi de yararlandırmayı başlıca görevlerimizdendir. Bu bilinçle ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca, çalışmaları süren ülkemizin ilk ve tek otomotiv test merkezi ile ilgili olarak Teknik üniversite olarak alacağımız her görevi layıkıyla yerine getirebileceğimize inanıyorum. Bu aşamada, Yenişehir’in dünyaca ünlü bir otomotiv test merkezi olması konusunda, yerel yönetimle iş birliği gerçekleştirmekten de üniversitem adına gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.