Anasayfa » Haberler » BTÜ Kontenjanlarında % 100 Doluluk Başarısını Yakaladı

Kamuoyundaki tanınırlık düzeyini akademik başarılarıyla her geçen yıl daha da arttıran Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ), 2014 LYS tercih döneminde kontenjanlarının % 100 doldurabilen 10 Devlet Üniversitesinden biri oldu.

Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen, yerleştirme sonuçlarının belli olması sonrasında yaptığı açıklamada, BTÜ’lü olmaya hak kazanan öğrencileri tebrik etti. BTÜ’nün kariyerleri açısından çok isabetli bir seçim olduğunu da sözlerine ekledi. Prof. Dr. Sürmen "Kontenjanlarımızın yüzde 100’ü ilk yerleştirmede dolmuş durumda. Bu durum beni ve tüm mesai arkadaşlarımı ziyadesi ile sevindirdi.

“Üniversitemize sadece yerli öğrencilerimizin değil, çok sayıda yabancı uyruklu öğrencinin de teveccüh göstermesi, bizleri sevindiren bir diğer husus oldu. Üniversitemize aday öğrenciler tarafından gösterilen bu büyük ilginin eğitim ve öğretimdeki hassasiyetlerimizin medyada ve mümkün olan her platformda doğru bir şekilde anlatılmasının kontenjanlarımıza yansıdığını düşünmekteyim. Adaylar tarafından üniversitemize gösterilen ilgi, LYS kontenjanlarımızın yanı sıra yabancı öğrenciler için ayrılan kontenjanlarımızın da tamamının dolması ile sonuçlandı” dedi.

Açıklamasında araştırma üniversitesi misyonunu taşıyan BTÜ’ye bu yıl ilk defa yabancı uyruklu öğrencilerin kabul edilmesinin, uluslararası alanda bir aşama olarak kabul ettiğine değinen Prof. Dr. Sürmen, BTÜ’nün, bu sayede uluslararası bir üniversite olma yolunda önemli bir adım attığının altını çizdi. Üniversitenin fiziki imkânlarının da gün geçtikçe arttığını söyleyen Prof. Dr. Ali Sürmen,  “Ülkemizin 2023 vizyonu çerçevesinde, teknik alanlardaki nitelikli eleman ve araştırma ihtiyaçları doğrultusunda organize olarak, Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında olma hedefi çalışmalarımıza yön vermektedir. Bu önemli çalışmaları birlikte gerçekleştireceğimiz öğrencilerimizin arasına yeni katılanlara BTÜ’ye hoş geldiniz diyerek başarılar diliyorum” şeklinde açıklamasını bitirdi.