Anasayfa » Haberler » Hayat Bilenleri Eğitir, Bilmeyenleri Öğütür

Değerli Sanayicimiz Fahrettin Gülener’den Makine Mühendisliğine Giriş Dersi

Ermetal Şirketler Grubu (Ermetal A.Ş., Bürosit A.Ş., Erkalıp A.Ş., Ergıda A.Ş. Mobmetal A.Ş.,Plasmot A.Ş.) yönetim kurulu başkanı Fahrettin Gülener, makine mühendisliğine giriş dersi kapsamında geçtiğimiz hafta öğrencilerimizle buluştu.  Makine mühendisliği bölümü öğrencilerimizden Batuhan Yılmaz, Mücahit Turgay, Alişah Simitçi ve Orhan Kerim Kasaman’ın ders kapsamında gerçekleştirdikleri bir organizasyonla dersimize konuk öğretim üyesi olarak katılan Fahrettin Gülener, fikirlerini ve tecrübelerini paylaştı ve öğrencilerimize çok önemli tavsiyelerde bulundu.

‘Hayat Bilenleri Eğitir, Bilmeyenleri Öğütür’

Makine mühendisliğinin en iddialı mesleklerden biri olduğunu ifade eden Gülener, ‘malzemenin içine girmedikçe, makinenin dişli çarklarından biri gibi hissetmedikçe’ bir kişinin makine mühendisi olmuş sayılamayacağını ve buna paralel olarak gerekli donanımın zamanında ve geç kalmadan edinilmesi gerektiğini yaşadığı zorluklardan örnek vererek açıkladı.

‘Yap ve Hata Yap, Hata Yap ve Öğren, Öğren ve Başarılı Ol

Öğrencilerimizin sorularını da cevaplayan Fahrettin Gülener, kariyerine nasıl başladığını ve karşılaştığı zorlukları ve kolaylıkları anlattı. Hata yapmanın doğal olduğunu, ama ikinci kez hata yapmanın ayıp olduğunu, üçüncü kez hata yapmanın ise kabul edilemez olduğunu söyledi ve acımasız gibi görülse de bu durumun hayatın bir gerçeği olduğunu ifade etti.

‘Hamallığını Yapmadığın İşin Efendisi Olamazsın’

Öğrencilerimizden gelen bir soru üzerine, makine mühendisliği eğitiminde eksik kalan pratik eğitimin önemine vurgu yapan Gülener, endüstri meslek liselerindeki eksiklik üzerine kurulan BEGEV’in faaliyetlerine vurgu yaptı. Ayrıca, öğrencilerimize ‘sizi rakip olarak görüyorum ve rakiplerimi iyi yetiştirme kültürüne sahibim, iyi rakipler olmadan ülkemiz ileri gidemez’ dedi güzel sorularından dolayı öğrencilerimize teşekkür etti, sevgi ve saygılarını sundu. 

Bizde Bursa Teknik Üniversitesi olarak, uygulamalı derslerimize dair verdiği destek sözünden dolayı Sn. Fahrettin Gülener’e sevincimizi ifade etmek istiyoruz ve kendisine katılımından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.