Anasayfa » Haberler » Yrd. Doç. Dr. Ayşe Bedeloğlu Almanya'daki Bilim İnsanları İle Buluştu

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Doğa Bilimleri Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi (DBMMF) Lif ve Polimer Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Bedeloğlu Alman Justus-Liebig-Giessen Üniversitesi’nde bilim insanları ile buluştu. Yrd. Doç. Dr. Bedeloğlu BTÜ bünyesinde yürüttüğü araştırma ve projeler ile bağlantılı olarak Erasmus kapsamında davet edildiği Justus-Liebig-Giessen Üniversitesi Uygulamalı Fizik Enstitüsü’nde, misafir öğretim üyesi olarak ders verdi.

Aynı zamanda Bursa’nın kardeş şehri de olan Almanya’nın Hessen Eyaletindeki Justus-Liebig-Giessen Üniversitesinde Yrd. Doç. Dr. Bedeloğlu, misafir öğretim üyesi olarak Erasmus Anlaşmasına istinaden görev aldı. Yrd. Doç. Dr. Bedeloğlu’nun sunumlarına Uygulamalı Fizik Enstitünün bağlı bölümlerindeki araştırmacıların yanı sıra üniversitenin diğer bölüm ve birimlerinden de bilim insanları katıldı.

Türk Alman Bilim Yılı kapsamında Justus-Liebig-Giessen Üniversitesi Uygulamalı Fizik Enstitüsü’nün davetlisi olarak Almanya’ya giden Yrd. Doç. Dr. Ayşe Bedeloğlu araştırmalarından elde ettiği bulguları üç gün süren derslerini dinlemeye gelen araştırmacılar ile paylaştı.