Anasayfa » Haberler » Prof. Dr. Ali Sürmen GENÇ TÜMSİAD Bursa Temsilciliği Yönetimini Ağırladı

Genç Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Asaf Yalçın İstanbullu Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’i makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında, GENÇ TÜMSİAD Bursa Temsilciğinde birlikte çalıştığı yönetim kurulu üyelerini Rektör Prof. Dr. Sürmen’ e tek tek tanıtan Asaf Yalçın İstanbullu, derneğin faaliyetleri hakkında da bilgi verdi.

Derneğin Bursa Temsilciliği olarak faaliyetlerinde bölgelerindeki firmaların dış pazarlara açılmaları konusunda yardımcı olmayı amaçladıklarını belirtti. Başkan İstanbullu, bu amaca yönelik olarak GENÇ TÜMSİAD’ın gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda Bursalı firmaların dış pazarlarda yer edinmelerinin kolaylaşacağını düşündüklerini aktardı. Dernek Başkanı İstanbullu, bu faaliyetlerine ek olarak Türkiye’nin 2023 vizyonuna katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yürüttüklerini de sözlerine ekledi.

Başkan İstanbullu’dan sonra konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Sürmen, GENÇ TÜMSİAD’ın BTÜ’ye gerçekleştirdiği ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirdi.  Türkiye ekonomisine ve üretim gücüne katma değer ekleyen iş adamlarımıza, hedeflerine ulaşmaları konusunda Üniversite olarak desteklerini esirgemeyeceklerini söyledi.