Anasayfa » Haberler » BTÜ Sanayi İle Temaslarına Devam Ediyor

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) hedefleri doğrultusunda gerçekleştirdiği temaslarla sanayi kuruluşlarının ihtiyaçlarını belirlemek ve onlara uygun çözümler üretebilmek için harcadığı çabayı her geçen gün daha da arttırıyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl seri olarak düzenlediği ve sonuç raporunu kitap halinde yayınladığı BTÜ- Sanayi Arama Toplantıları’nın ardından sanayi kuruluşları ile görüşmelerine devam ettiren BTÜ; geçtiğimiz gün Karacabey ilçesinde faaliyet gösteren NSK GROUP firmasının Genel Müdürü Ömer Kazangil’i ağırladı.

Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen tarafından misafir edilen NSK GROUP firmasının Genel Müdürü Ömer Kazangil, firma olarak 60 yılı aşkın bir süredir faaliyette olduklarını belirterek 75 ülkeye ihracat yaptıklarını söyledi. Prof. Dr. Sürmen’e firmanın faaliyetleri ilgili çeşitli bilgiler de veren Ömer Kazangil bir sanayi kuruluşu olarak BTÜ’nün sanayiye yaklaşımını çok olumlu bulduklarını ifade etti.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen ise NSK GROUP firmasının Genel Müdürü Ömer Kazangil’ in üniversiteye yaptığı ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu dile getirerek başladığı konuşmasında sanayinin gelişmesinin ülkemizin 2023 yılı hedeflerine ulaşmasında önemli etkenlerinden biri olduğunu söyledi. BTÜ’nün araştırma ve geliştirme vizyonu çerçevesinde sanayi ve sanayicinin sorunlarına çözüm getirmeyi hedeflediğini sözlerine ekleyen Prof. Dr. Sürmen, sanayicinin özellikle teknik eleman temininde çektikleri sıkıntının önümüzdeki yıllarda BTÜ tarafından en aza indirileceğinin altını çizdi.

Sanayicinin üniversite ile arasındaki iletişimi en üst boyuta taşımayı hedefledikleri kaydeden için çalışmalar yaptıklarını kaydeden Prof. Dr. Ali Sürmen konuşmasında sanayi firmalarına kapılarının her zaman açık olduğunu vurgulayarak, proje üretmek, teknoloji geliştirmek, üretimlerini arttırmak isteyen her firmaya destek vermeye hazır olduklarını beyan etti.