Anasayfa » Haberler » Üniversite Adaylarına Yönelik Tanıtım Faaliyetleri Devam Ediyor

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) liselere konuk olarak kendisini tanıttığı sunumlarına, İnegöl ilçesinden sonra Bursa’daki liselerle devam etti

Üniversite adaylarına yönelik olarak Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü (BHİK)  tarafından organize edilen ve BTÜ akademisyenlerinin de görev aldıkları tanıtım etkinliklerini BTÜ, Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi, Bursa Anadolu Erkek Lisesi ve Gazi Anadolu Liselerinde gerçekleştirdi.

Üniversitenin tüm fakülte ve yüksekokullarının Bursalı lise öğrencilerine tanıtılması ve bilinirliklerini arttırmak aynı zamanda da üniversite sınavları ardından öğrencilerin yapacakları tercihleri daha bilinçli bir şekilde yapmaları doğrultusunda hazırlanan sunumda, kampüs hayatı, bursluluk imkânları, yabancı dil eğitimi, yurtdışı eğitim programları, çift ana dal, yan dal programları ve yurt hizmetlerinin yanı sıra yükseköğretim konusunda genel bilgilere yer  verildi.

Üniversite adaylarına yönelik olarak, BTÜ akademisyenleri tarafından liselerde yapılan sunumlarda, Bursa Teknik Üniversitesi’nin 2010 yılında kurulan genç, dinamik ve gelişen bir teknik üniversite olduğunun altı çizildi. Bursa’nın 2. Devlet Üniversitesi ve Türkiye’nin de 5. Teknik Üniversitesi olduğu bilgisinin de yer aldığı sunumlarda, üniversite sınav sürecinde zorlu bir dönem geçiren öğrencilerin Bursa Teknik Üniversitesi’ni tercih ederek, gelecekleri için doğru bir karar vermiş olacakları da belirtildi.

İlk yılı İngilizce hazırlık sınıfı olan BTÜ’deki eğitimlerine birinci sınıftan başlamak üzere yüzde 30-40 oranında İngilizce eğitimin verildiği aktarılan sunumda görevli akademisyenler, BTÜ öğretim üyelerinin büyük kısmının yurt dışında doktoralarını tamamladıklarını bununla birlikte teknolojik gelişimleri ve yurt dışındaki bilimsel çalışmaları yakından takip ettiklerini vurguladılar.

Üniversite adaylarına mezun olduktan sonra iş hayatı konusunda da bilgilerin paylaşıldığı tanıtım sunumlarının sonundaki soru – cevap bölümün ardından, üniversite tanıtım katalogları ve materyalleri hediye edildi.