Anasayfa » Haberler » Dünya Tütünsüz Günü Etkinliklerine BTÜ'den Destek

31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü etkinlikleri kapsamında toplum sağlığı için büyük önem taşıyan tütün ve tütün ürünlerinin zararları konusunda farkındalığın sağlanması, toplum bilincinin geliştirilmesi ile birlikte pasif içiciliğin önlenmesi ve sigara bırakmak isteyenlerin desteklenmesi amacıyla, Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü hafta boyunca gerçekleştirdiği etkinliklerin yanı sıra bir de panel düzenledi.

Çok sayıda dinleyicinin katıldığı “Kurtulmak İçin Yalnız Değilsiniz” paneline Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) de destek verdi. BTÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığında görevli Hemşire Hatice Etyemez ve Psikolog Nesrin Yıldız, BTÜ adına panele katılan isimler oldular.

Ördekli Kültür Merkezinde düzenlenen tütün ve tütün ürünlerine bağımlılığın nedenleri ile birlikte alışkanlıklarını terk etme yollarının aktarıldığı panelde aynı zamanda dinleyicilere, bu bağımlılıklarından kurtulmak istediklerinde nereden ve nasıl yardım alabilecekleri konularında yol gösteren bilgiler de konuşmacılar tarafından aktarıldı.