Anasayfa » Haberler » BTÜ, İnegöl'de Gelecekteki Öğrencileri İle Buluştu

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Bursa’daki liselere konuk olarak, üniversite adaylarına kendisini tanıttı.  İnegöl’deki liselerde öğrenim gören üniversite adaylarına yönelik olarak Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü (BHİK)  tarafından organize edilen tanıtım etkinliğinde, BTÜ akademisyenleri de görev aldılar.

İnegöl İlçesindeki tanıtım etkinliklerinde BTÜ, İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi, İnegöl Zeki Konukoğlu Anadolu Öğretmen Lisesi’ne konuk oldu. BTÜ’ye öğrenci kazandırmak ve fakültelerindeki bölümlerinin bilinirliğini arttırmak amacıyla hazırlanan bir program dâhilinde BHİK tarafından hazırlanan tanıtım sunumu BTÜ’yü tanıtıcı slaytlar eşliğinde gerçekleşti.

Üniversitenin tüm fakülte ve yüksekokullarını Bursalı lise öğrencilerine tanıtılması ve üniversite sınavları sonrasında öğrencilerin yapacakları tercihleri daha bilinçli bir şekilde yapmalarını sağlamaları doğrultusunda hazırlanan sunumda, yükseköğretim konusunda genel bilgilerin yanı sıra BTÜ’nün fakülteleri, bölümleri, kampüs hayatı, burs imkânları, yabancı dil eğitimi, yurtdışı eğitim programları, çift ana dal, yan dal programları ve yurt hizmetleri hakkında adaylara açıklayıcı bilgiler  verildi.

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği tanıtım sunumlarının sonunda, üniversite adaylarının sorularına BTÜ akademisyenleri tarafından yanıt verilmesinin ardından üniversite katalogları ve çeşitli tanıtım materyalleri dağıtıldı.