Anasayfa » Haberler » BTÜ 2. Bahar Şenlikleri

BTÜ REKTÖRÜ PROF. DR. SÜRMEN: DÖRDÜNCÜ YAŞINI DOLDURAN BİR ÜNİVERSİTE OLARAK BİRÇOK İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Bahar Şenlikleri açılış töreniyle başladı.

BTÜ Yıldırım Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen törene öğrenciler başta olmak üzere Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen ile birlikte akademik ve idari personel katıldı. Programın açılışında öğrencilere hitap eden Prof. Dr. Ali Sürmen, “Dördüncü yaşını dolduran bir üniversite olarak birçok ilki gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Sürmen, başarılı olmanın sadece eğitim ve araştırmanın gereklerini yerine getirmekle olmadığına dikkat çekerken, “Modern insan tanımı artık kültürünü bilen, her kültür ve inanca saygı gösteren, toplumla bütünleşen ve ürettiklerini toplumun yararına sunabilen insan olarak algılanmaktadır” dedi. Öğrencilere üretken bireyler olmaları öğüdünde bulunan Rektör Sürmen, eğitim faaliyetlerinin yanı sıra, sosyal etkinlikler düzenlemek suretiyle de öğrencilere destek olmaya çalıştıklarını da ifade etti.

AMAÇ DÜNYA ÜNİVERSİTESİ HALİNE GELEBİLMEK…

Etkinlik kapsamında öğrenciler adına konuşan BTÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Hüseyin Tuncel ise BTÜ çatısı altında olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.  Tuncel, “Bugün ikincisini gerçekleştirdiğimiz BTÜ Bahar Şenlikleri’nin ilerleyen yıllarda daha kapsamlı yapılması adına biz öğrenciler olarak elimizden geleni yapacağız. Amacımız Bursa Teknik Üniversitesi’ni Dünya Üniversitesi haline getirebilmektir.  Bu amaçla hareket ederek, eğitim hayatımıza kıymetli hocalarımızın önderliğinde yön vermeye çalışıyoruz. Üniversitemiz akademik anlamda oldukça başarılı projelere imza atıyor ve bizler de bu projelerin içinde olmaktan mutluyuz. Umarım başarılarımız daim olur” ifadelerini kullandı. Bahar Şenlikleri açılış töreninde BTÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Mehmet Erman'da program hakkında detaylı bilgi verdi.

 

PLAKETLER VERİLDİ….

3 gün sürecek şenliklerin açılışlından sonra 2. Bahar  Şenlikleri hazırlıkları süresince  ana sponsor  olan  Büyükşehir Belediye  Başkanı  Recep Altepe adına  Bursa Büyükşehir Belediyesi  Kültür A.Ş Genel Müdürü  Rıfat Bakan, Yıldırım Belediye Başkanı  İsmail Hakkı Edebali  adına  Başkan Vekili  Ali Rıza Özmen teşekkür plaketlerini Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen’in  elinden aldılar.

2. Bahar  Şenlikleri  kapsamında  destek veren  diğer sponsorlar DOSABSİAD Başkanı Orhan  Tezyaparlar,  Moral Tekstil  LTD. Şti sahibi Hasan Moral plaketini   Rektör Yardımcısı  Prof. Dr.  Arif  Karademir’in elinden aldı.  ELSİSAN Ltd. Şti. sahibi Abdullah Bayrak,  EPSAN Metal  Makara Sanayi‘nin sahibi  Ercan Sapmaz’a  ise plaketlerini  Rektör Yardımcısı  Prof. Dr.  Şule Altun tarafından verildi.

ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU….

Bursa’ya  Teknik  Bakış Fotoğraf  Yarışmasında dereceye giren öğrencilerde ödüllendirildi. Fotoğraf yarışmasında birinciliği Sinan  Özcan alırken,  Semih Göktaş  İkinci  İbrahim Güngör ise üçüncü oldu.  Ayrıca Bursa’ya  Teknik  Bakış Fotoğraf  Yarışmasında  juri  üyeliği yapan ve BTÜ’ye  desteklerinden dolayısıyla  Olay Gazetesi  Köşe Yazarı  Ahmet Emin Yılmaz ‘a da teşekkür plaketi verildi .Yılmaz Plaketini  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Karademir’in elinden aldı. Yapılan tören ve konuşmaların ardından İpek Yolu Uluslararası Öğrenci Derneği sahne gösterisi  yaparken, Mavi Sal konseri gerçekleştirildi.