Anasayfa » Haberler » BTÜ'de 10 Kasım
Bursa Teknik Üniversitesi'nin, Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 74. yılı nedeniyle düzenlediği anma töreninde konuşan Rektör Prof.Dr. Ali SÜRMEN, "Gazi Mustafa Kemal'i hedeflerine ulaştıran en önemli özellikleri, kendine duyduğu özgüven ve kararlı duruş sergilemesidir" dedi.
 
Programa BTU Rektörü Prof. Dr. Ali SÜRMEN, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şule ALTUN'un yanı sıra BTÜ çalışanları ve öğrenciler de katıldı.
Yıldırım yerleşkesinde gerçekleştirilen törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından öğrencilere hitap eden Rektör SÜRMEN, gençlere 'Hedeflerinizde kararlı olun' diye seslendi. 
 
Önder olmasının yanı sıra Atatürk'ün kararlılık timsali olan bir birey de olduğunun altını çizen Prof. Dr. SÜRMEN, "Atatürk'ün henüz Atatürk olmadığı dönemlerde yakın çevresinde, asker arkadaşları arasında, halk nezdinde Mustafa Kemal'den daha çok tanınan, iyi eğitimli, temayüz etmiş şahsiyetler vardı. Ama onu lider, önder, Atatürk konumuna getiren iki önemli özelliği vardır. Bunların başında çok kararlı bir şekilde hedefler koyuyor olması ve kendine olan özgüvenidir. Yani bir milletin geleceğinin kurtarılması hedefini kendisinin başarabileceğine olan inancıdır" diye konuştu. Tören Atatürk'ün hayatını anlatan slayt gösterisi ve Vahit YÜKSEL'in "Atatürk'ü Anlamak" konulu konuşması ile sona erdi.