Anasayfa » Haberler » BTÜ Rektörü Prof.Dr. Ali SÜRMEN, Genç İşadamlarını ve Genç Siyasetçileri Ağırladı
Bursa Teknik Üniversitesi BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali SÜRMEN, gençleri ağırladı. Rektör SÜRMEN’in konukları arasında kısa adı GESİAD olan Genç Sanayici İşadamları Derneği Yönetimi ve AK Parti Yıldırım İlçe Gençlik Kolları vardı. 
 
Bursa Teknik Üniversitesi’nin 152 Evler’deki Yıldırım Yerleşkesinde ilk olarak GESİAD Başkanı Emre Varlık ve Yönetim Kurulu üyeleri kabul eden Rektör SÜRMEN, genç sanayicilere, “Daha sık görüşmeler sağlamalıyız” dedi. 
 
Hem sanayinin hem de üniversitenin birbirine ihtiyaç duyduğu, buna karşılık taraflar arasında iletişimsizliğin önemli bir sorun olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. SÜRMEN, bu iletişimsizliğin giderilmesi ve üniversite-sanayi işbirliğinin sağlanması adına düzenlenen arama toplantılarının sonuçlarının bu ayın ortalarında kamuoyu ile paylaşılacağını söyledi. 
 
Globalleşen ortamlarda ülkelerin her alanda yeniliklere imza atabileceğine de değinen SÜRMEN, küreselleşen dünyada, gelişen teknolojilerle birlikte ülkelerin isteyip de yapamayacağı hiçbir şeyin kalmadığını ve bu konunun Türkiye açısından da geçerli olduğunu ifade etti. 
 
GENÇ SİYASETÇİLERDEN ZİYARET
 
BTÜ Rektörü SÜRMEN, GESİAD Yönetim Kurulu’nun ardından AK Parti Yıldırım İlçe Gençlik Kolları Başkanı Okan Büyükdumlu ve Yönetim Kurulu üyelerini de kabul etti.
Üniversite’nin bir kampüsünün Yıldırım’da olmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Büyükdumlu, BTÜ’ye bundan sonraki süreçlerde ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.