Anasayfa » Haberler » BTÜ Yurtdışı Eğitim Atağında

Dünyanın farklı ülkelerinden 100’den fazla  üniversite ve dil okulunu  bir araya getiren Azerbaycan Yurtdışı Eğitim Fuarı’na Bursa Teknik Üniversitesi ’de (BTÜ) katıldı.

Yükseköğrenimlerini ülkeleri dışında sürdürmek isteyen Azeri öğrenciler için düzenlenen Yurtdışı Eğitim Fuarı (Hariçte Tahsil Sergisi)  farklı ülkelerden, 100’den fazla okulun katılımı ile Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleşti. Yurtdışında eğitim görmek isteyenlerin doğrudan bilgi alma ve okulların yetkilileri ile yüz yüze görüşme avantajına sahip oldukları fuara Azerbaycanlı öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler. Amerika, İngiltere, Avustralya, Kanada gibi ülkelerden yükseköğretim kurumlarının katıldıkları Azerbaycan Yurtdışı Eğitim Fuarı’nda Bursa Teknik Üniversitesi de stant açtı.

Azerbaycan dışında yükseköğrenim görmek isteyen gençlerin yoğun rağbet gösterdiği fuarda BTÜ’de stant açarak fakültelerini ve enstitülerini tanıttı. İki gün süren fuarda, BTÜ’nün lisans, yüksek lisans ve doktora bölümleri aday öğrencilerin ilgilerini çekti.

BTÜ’nün yabancı dille eğitim yapan bir teknik üniversite olması, bir petrol ülkesi olan Azerbaycan’ın ihtiyaç duyduğu teknik alanlarda eğitim vermesi, fuar boyunca BTÜ standının ziyaretçi sayısını arttırdı. İki gün süren fuar boyunca, standı ziyaret eden öğrenci adayları, görevliler tarafından bilgilendirildiler.