Anasayfa » Haberler » ''Kütüphane Haftası'' Kutlandı

   Türk Kütüphaneciler Derneği'nin girişimleri sayesinde 1964'ten bu yana kutlanan “Kütüphane Haftası” nedeniyle BTÜ’de de çeşitli etkinler düzenlendi. Öğrencilerde okuma alışkanlığını geliştirmek, kitap sevgisini artırmakla birlikte, kitaplardan daha çok yararlanmalarını sağlamanın amaçlandığı “Kütüphane Haftası çerçevesinde BTÜ’de düzenlenen etkinliklerle kütüphanelerin önemi vurgulandı.

    BTÜ öğrencilerinin ve davetlilerin büyük ilgi gösterdiği etkinlikler yerleşkelerde kurulan karikatür ve kitap sergilerinin gezilmesi ile başladı. Kütüphane ve kitap temalı karikatür sergisinin gezilmesinin ardından, yine etkinlikler çerçevesinde düzenlenen “Bursa Teknik Okuyor” isimli okuma şenliğine Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şule Altun ve Prof. Dr. Arif Karademir olmak üzere akademik personel ve öğrenciler katıldılar.

   BTÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığınca Yıldırım ve Osmangazi Yerleşkelerinde “Yerleşim ve Kütüphaneler” konulu karikatür, afiş ve kitap sergilerinin yanı sıra “Bursa Teknik Okuyor” adı altında gerçekleştirilen kitap okuma etkinliği, Üniversitede yerleşik bulunan kültürel ve sanatsal ortama katkı sağladı.