Anasayfa » Haberler » Ağaç Dikme Etkinliğinde Fidanlar Toprakla Buluştu

   Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Orman Fakültesi ve Bursa Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle Karapınar Mevkiinde fidan dikimi etkinliği düzenlendi.

   Orman Haftası sebebiyle düzenlenen şenlikte; BTÜ Rektör Yardımcısı Arif Karademir, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Ramazan Kurt, Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, Kestel İşletme Şefi İsmail Boz, akademik ve İdari personel ile birlikte öğrenciler de hazır bulundu.

   Etkinlikte konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Karademir; Ülkemizin ormanlarının sürekli kesim baskısı ile karşı karşıya olduğuna değinerek, ormanların korunmasının ve geliştirilmesinin gelecek kuşaklara karşı bir ödev olduğunu söyledi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Karademir’in ardından söz alan BTÜ Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Kurt, Bursa ilinin yüz ölçümünün önemli bir bölümünün orman arazisi olduğunu ancak bu kadarıyla yetinmemek gerektiğini vurgulayarak, ormanlarımızın niteliğini ve kalitesini arttırarak, katma değeri yüksek ürünler elde etmenin Orman Fakültesinin temel amaçlarından birisi olduğunu kaydetti. Etkinlikte son olarak konuşan Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun’da Ülkenin geleceği olan ormanların gelişmesi için yapılan etkinliğe üniversite öğrencilerin duyarsız kalmayarak katılmalarının sevindirici olduğunu belirtti.

   Yapılan konuşmaların sonrasında fidan dikimine geçilerek Bursa ili Karapınar mevkiinde Orman Bölge Müdürlüğü personeli tarafından hazırlanan dikim alanında yaklaşık üç yüz kestane fidanı, üniversite öğrencileri tarafından toprakla buluşturuldu.